Tag: sfide

Finalja e Kupës, FSHF befason me kërkesën: Të marrim shembull Francën, tifozët…

01/08/2020

Tirana dhe Teuta do të përballen të dielën për finale e Kupës së Shqipërisë, sfidë kjo e cila është planifikuar në orën 20:00 në stadiumin ... Read More

Superkompjuteri identifikon përbërësit që mund të ndalin koronavirusin

20/03/2020

Koronavirusi i ri është një sfidë e paprecedëntë për shkencëtarët. Shpejtësia me të cilën përhapet do të thotë se edhe ata duhet të nxitojnë në ... Read More

Si të humbim peshë pa e shmangur ushqimin?

17/12/2019

Humbja e peshës paraqet sfidë të përgjithshme te secili që vuan nga kilogramët e tepërt. Dëshira për t’i humbur ato dhe për të pasur një ... Read More

Mbrojtja e të kthyerve nga Siria sfidë për avokatët

05/05/2019

Mbrojtja e të kthyerve të fundit nga Siria po konsiderohet si sfidë për Kryetarin e Odës së Avokatëve të Kosovës (OAK) Osman Havolli. Nga Siria ... Read More

Thaçi: Kosova ka ndërmarr hapa të mëdhenj në luftimin e korrupsionit

27/03/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se fenomeni i korrupsionit është një sfidë globale. Thaçi në konferencën mbi parandalimin dhe luftimin e korrupsionit në ... Read More

​Arsimi në Kosovë, sfidë mbetet depolitizimi i shkollave

06/03/2019

Gjendja e arsimit në Kosovë vazhdon të jetë e rëndë, ndërsa sfidë mbetet edhe mos zbatimi i kurrikulës, mungesa e teksteve të duhura shkollore dhe ... Read More

Vazhdon fushata, Medina Surdulli me sindromën Down shet produktet e shoqatës në supermarket (Video)

04/03/2019

Për të sot ishte një sfidë e re. Ajo për herë të parë, ishte në rolin e një shitëseje, në njërin nga supermarketet tona. Kështu ... Read More

Ronaldo: S’ka nevojë të brengosemi

03/02/2019

Juventusi ka hyrë në një ecuri pa fitore, me ndeshjen ndaj Parmës që u mendua si sfidë e fituar, por që përfundoi me rezultat 3-3. ... Read More

Z Mobile Prishtina takohet me Szolnoki Olajn në FIBA Europe Cup

30/01/2019

Prishtinasit edhe para një sfide të rëndësishme në garat ndërkombëtare në shtetin hungarez. Z Mobile Prishtina të mërkurën (sot) me fillim nga ora 18:00 në ... Read More

Ismail Kadare dhe intelektualë të shuqar botërorë, alarmojnë: Evropa po shpërbëhet para syve tanë

26/01/2019

Vlerat intelektuale në Evropë po përballen me një sfidë që nuk është parë që nga vitet 1930”, thonë disa nga intelektualët më të spikatur nga ... Read More

Artistët shqiptarë sfidojnë njëri-tjetrin, tregojnë imazhet e kuletës së tyre dhe sa para kanë

07/01/2019

Në rrjetet sociale ka filluar së fundmi një sfidë mes disa prej fytyrave publike. Bëhet fjalë për një sfidë me nominime, e cila të detyron ... Read More

“Sistina”, transplantimi i organeve ka ardhmëri në Maqedoni

09/06/2018

9 June 2018 / 21:17 “Transplantimi i indeve dhe organeve – sfidë dhe dilemë” ishte tema e simpoziumit të parë ndërkombëtar që u mbajt në ... Read More