Tag: sfidën

Gjermani Tobias Stieler ndan drejtësinë në ndeshjen Shqipëri-Turqi

19/03/2019

Shqipëria do ta startojë edicionin e kualifikimeve të ‘Euro 2020’ ditën e premte, me sfidën përballë Turqisë, që do të zhvillohet në stadiumin “Loro Boriçi”, ... Read More

Rrahje me grushta në ndeshjen Toronto – Cavs, suspendime për Ibakan dhe Chriss

13/03/2019

Shkëmbime të grushtave janë parë si rrallë herë në NBA të epokës moderne në sfidën Toronto Raptors – Cleveland Cavaliers. Ndeshja ku kishte tensione pasi ... Read More

Diego Simeone i shpëton penalizmit me ndeshje, dënohet vetëm me para

07/03/2019

Diego Simeone do të jetë në gjendje të drejtojë skuadrën në sfidën e Ligës së Kampionëve. Trajneri argjentinas i Atletico Madridit i ka shpëtuar një ... Read More

Tottenhami fiton edhe në Dortmund dhe me komoditet kualifikohet në çerekfinale

05/03/2019

Nuk ka pasur befasi në ndeshjen ndërmjet Borussia Dortmundit dhe Tottenham Hotspurit, në sfidën kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Skuadra angleze ... Read More

Xhaka asiston ndërsa Mustafi shënon, Arsenali dyfishon epërsinë ndaj Bate Borisovit

21/02/2019

Arsenali e ka nisur në mënyrë të mrekullueshme sfidën ndaj Bate Borisovit. Vetëm pas katër minutash lojë Topçinjtë kanë kaluar në epërsi kur mbrojtësi mysafir ... Read More

Me 70 pikë epërsi, Rahoveci nënshtron Borenë në Pejë

20/01/2019

Klubi basketbollistik Rahoveci e ka dominuar sfidën përballë Boresë (59-129) e zhvilluar në “Karragaçi” në Pejë, e vlefshme për pjesën e dytë të sezonit në ... Read More

Përfundoi me sukses sfidën e ngrënies së hamburgerit gjigant me nëntë qofte (Video)

10/12/2018

Kate Oven nga Londra, e ka kryer me sukses sfidën e ngrënies së hamburgerit gjigant me nëntë qofte, që peshon afro një kilogram e gjysmë. ... Read More

Irrati gjykon ndeshjen Juventus – Inter

06/12/2018

Massimiliano Irrati do të gjykojë sfidën derbi të Italisë mes Juventusit dhe Interit. Irrati i cili ishte në fushë në fitoren e Interit prej 3-0 ... Read More

Kosova mban stërvitje para nisjes për në Ishujt Faroe, flasin Milot Rashica, Bernard Berisha e Besar Halimi

12/10/2018

Para udhëtimit për sfidën e radhës me Ishujt Faroe, Kosova, sot, ka mbajtur një stërvitje ku fokusi ka qenë në mënjanimin e dobësive dhe lëshimeve ... Read More

Juventus – Young Boys, formacionet zyrtare

02/10/2018

Juventusi pret skuadrën zvicerane në top formë, Young Boys, për sfidën e dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Bianconerët zhvillojnë ndeshjen e ... Read More

Josa: Ndeshje e vështirë, duhet të mos pranojmë gol

05/07/2018

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, e ka cilësuar sfidën kthyese ndaj FC Europas si shumë të vështirë. Tekniku prishtinas pasi arriti të sigurojë një barazim ... Read More

Dani Carvajal humb takimin e dytë kundër Bayernit

26/04/2018

Dani Carvajal humb sfidën e dytë kundër kampionëve gjerman. Real Madrid ka triumfuar në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve. Madrilenët kanë ... Read More