Tag: Shabani

Flisnin për dasëm dhe për fëmijë/ Dajana Shabani i jep fund lidhjes me boksierin e njohur

25/03/2020

Moderatorja e njohur Dajana Shabani, prej disa kohësh ishte në një lidhje me boksierin, Kamer Maloku.Ata kane qënë gjithmonë në qendër të mediave rozë, duke ... Read More

U tha se janë ndarë, Dajana kapet mat me boksierin e njohur

27/01/2020

Moderatorja Dajana Shabani është komentuar shumë për jetën private, ndonëse kjo dhe për faktin se moderatorja është përpjekur ta mbajë larg medias jetën private. Prej ... Read More

Kujdesi ndaj syve, i nevojshëm dhe i domosdoshëm

03/05/2019

Oftamologu, Afrim Shabani, këshillon që çdo person pavarësisht që mund të mos ketë probleme me sy, të bëjë të paktën një herë në vit një ... Read More

Ish-ministri Ferid Agani dhe ish-sekretari Gani Shabani dënohen me mbi 4 vjet burg efektiv për rastin “Stenta 1”

24/04/2019

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ferid Agani dhe ish-sekretari i kësaj ministrie, Gani Shabani, janë shpallur fajtorë për keqpërdorim të pozitës zyrtare, në rastin e njohur si ... Read More

Fero bën flokët e verdha

20/04/2019

Reperi i njohur shqiptar, Fero ka ndërruar stilin e flokëve. Reperi nga Gjilani, Feronit Shabani apo siç njihet për publikun Fero ka befasuar ndjekësit me ... Read More

Fero pranon fajësinë për posedim të paautorizuar të marihuanës

20/02/2019

Feronit Shabani, i njohur me emrin artistik Fero, e ka pranuar fajësinë për posedim të paautorizuar të narkotikëve, në seancën e shqyrtimit fillestar të mbajtur ... Read More

“Qentë endacak”, Shabani: Zgjidhja përmes formimit të një ndërmarrje të re

11/02/2019

11 Shkurt 2019 / 11:22 Kreu i N.P. Higjiena Komunale, Abdusamet Shabani ka paralajmëruar zgjidhjen e problemit me qentë endacak përmes formimit të një Ndërmarrje ... Read More

Ajaxi synon Meritan Shabanin si zëvendësues të De Jongut

24/01/2019

Ylli i Bayern Munichut me prejardhje shqiptare, Meritan Shabani ka përfunduar në radarin e klubit të madh holandez, Ajax. Skuadra holandez ka rënë dakord të ... Read More

Kovac: Jam i lumtur me zhvillimin e Meritan Shabanit

08/01/2019

Maritan Shabani është ndër lojtarët e rinj shqiptarë që luajnë në ligën elitare së Bundesligës. Mesfushori shqiptar është pjesë e skuadrës më të madhe gjermane ... Read More

Ajax tenton transferimin e Meritan Shabanit

05/01/2019

Meritan Shabani mund të largohet nga Bayern Munichu gjatë afatit kalimtar të janarit. Mesfushori ofensivë nga Kosova, ka debutuar edicionin e kaluar me fanellën e ... Read More

“Tenderët” shtyhet për më 25 shtator, shkak sëmundja e gjykatësit Shabani

13/07/2018

13 July 2018 / 12:17 Për shkak të sëmundjes së gjykatësit Osman Shabani sot në Gjykatën penale në Shkup nuk u mbajt seanca për lëndën ... Read More