Tag: Shala

Shala: Qytetarët e Kosovës nuk po konsumojnë mallra nga Serbia

12/04/2019

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka thënë se disa produkte në tregun e Kosovës kanë afat më shumë se një vjeçar, andaj sipas ... Read More

Tayna rrëmben vëmendje me videon e fundit, shihni çfarë ka postuar

03/04/2019

Tayna, ka befasuar të gjithë me videon e fundit. Doruntina Shala apo siç njihet me emrin artistik, Tayna ka hedhur një video në Instagram duke ... Read More

SBASHK-u “i bën një ofertë” ministrit të Arsimit, për kompensimin e orëve të humbura

02/04/2019

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, i shoqëruar nga nënkryetarja Vjollca Shala, Bardh Bardhi, kryetar i sindikatave të Universiteteve, Rexhep Sadiku, kryetar i Kuvendit të Arsimit ... Read More

Mesazhi emocionues i Herolind Shalës para ndeshjes, i bën thirrje tifozëve!

25/03/2019

Herolind Shala është tejet i entuziazmuar para ndeshjes në “Fadil Vokrri” me Bullgarinë.Kosova do të nisë rrugëtimin për “Euro 2020” sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” ... Read More

Kapiteni i Kosovës i kundërpërgjigjet trajnerit të Danimarkës: Mos u nisni për stërvitje!

21/03/2019

Kapiteni i Kosovës, Herolind Shala, i është kundërpërgjigjur trajnerit të Danimarkës, Age Hareide, për deklaratën e tij se ndeshjen me Kosovën e llogarit veç një ... Read More

Nuk starton Ujkani, zbulohet kapiteni i Kosovës

21/03/2019

Herolind Shala do të jetë kapiten i Kosovës kundër DanimarkësTë paktën kështu ka lënë të kuptohet fotografia që lojtari ka publikuar në Instagram, të fanellës ... Read More

Herolind Shala vazhdon shkëlqimin, tjetër gol me fanellën e Valerengas

09/03/2019

Herolind Shala ka vazhduar me formën e tij të shkëlqyer me klubin e ri Valerenga. Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës ka luajtur edhe ndeshjen e ... Read More

Ministri Shala kërkon falje për gjuajtjen me armë: Nuk e dija që përdorimi i armës me gaz është vepër penale (Video)

02/03/2019

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka folur për gjuajtjen me “armë me gaz” që ai kishte bërë në një dhomë gjatë një feste. ... Read More

Shala në formë fantastike, shënon edhe një gol me Valerengan

01/03/2019

Herolind Shala është duke kaluar nëpër një formë mjaftë të mirë këtë vit. Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës javë më parë nënshkroi kontratë dy vjeçare ... Read More

Gjuajtja me armë, Dardan Gashi, Endrit Shala, Sami Lushtaku e të tjerët e pranojnë fajësinë, thonë se armët ishin me gaz

27/02/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Dardan Gashi, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku dhe të tjerët e kanë pranuar fajësinë për ... Read More

Remzi Shala nuk do t’i përgjigjet Speciales, familjarët nuk e dinë vendndodhjen e tij

21/02/2019

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Remzi Shala, i njohur me pseudonimin “Molla e kuqe”, vazhdon të jetë në arrati, përderisa askush nuk tregon për ... Read More

Haxhi Shala: Taksa ndaj Serbisë të mbetet, Haradinaj e ka përkrahjen e Nismës

20/02/2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Haxhi Shala, ka deklaruar se taksa 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë nuk duhet ... Read More