Tag: shanset

Pesëmbëdhjetë të famshmit të cilët kanë ngjashmëri “të frikshme” me personalitetet e vjetra

22/03/2019

Ne besojmë se pothuajse gjithkush gjithmonë ka dashur të takojë binjakët e tyre. Për fat të keq, shanset për këtë nuk janë aq të mëdha. ... Read More

Sa më i errët alkooli, aq më shumë mahmurllëk

14/03/2019

Kur pimë alkool, pijet të cilat nuk janë të tejdukshme, por të ngjyrosura, shanset më të mëdha janë që të nesërmen të vuajnë nga mahmurllëku ... Read More

Neymar do ta humb vazhdimin e sezonit

29/01/2019

Shanset e Neymarit që të luajë para fundit të sezonit janë më pak se 10 për qind, njofton L’Equipe. Gazeta më prestigjioze sportive franceze kujton ... Read More

10 gjërat që çdo njeri duhet t’i provojë para se t’i mbush 35 vjet

17/01/2019

Shanset janë të mëdha se ende nuk i keni realizuar shumicën e dëshirave që i keni pasur në jetë. Në fakt, shanset janë të mëdha ... Read More

Emery: Vështirë të përfundojmë në katërshe

14/01/2019

Trajneri Unai Emery e pranon se qëndrueshmëria po rrezikon shanset e Arsenalit për të përfunduar në katërshe. Humbja e Arsenalit ndaj ndaj West Ham United ... Read More

Psikopatët mund t’i vëreni vetëm duke i shikuar në sy

20/12/2018

Mendoni se mund ta vëreni një psikopat? Shanset janë shumë të vogla që të mund ta bëni këtë. Megjithatë, shkencëtarët ndërkombëtarë kanë zbuluar një test ... Read More

Jennifer Aniston: Djemtë nuk dëshirojë të ribashkohen për serialin “Friends”

17/12/2018

Duke folur për mundësinë e rikthimit të serialit, “Friends”, Jennifer Aniston tha se shanset janë të vogla, sepse shokët nuk janë të interesuar për t’u ... Read More

Sarri: City është tjetër nivel, ne duhet të luftojmë për katërshe

06/12/2018

Menaxheri i Chelseat, Maurizio Sarri, ka shfuqizuar shanset e klubit për të fituar titullin e Ligës Premier, duke thënë se duhet të luftojnë për katërshe. ... Read More

Si duket mëngjesi, dreka dhe darka me dietën ketogjenike

06/11/2018

Shanset janë se keni dëgjuar pak a shumë për dietën ketogjenike! Keni dëgjuar se e djegë yndyrën më shpejt, ju mbush me më shumë energji, ... Read More

Shenjat e hershme paralajmëruese të kancerit në lukth që çdo grua duhet t’i dijë

05/11/2018

Le të qartësojmë diçka: kanceri në lukth nuk është i zakonshëm. Si grua, shanset për të pasuar atë janë një në 154, sipas Shoqatës Amerikane ... Read More

Gjithë skenarët e mundshëm që Shqipëria të mbyllë Grupin 1 të Ligës C në vendin e parë

15/10/2018

Më humbjen 2-0 në Beer Sheva ndaj Izraelit, Kombëtarja e Shqipërisë i ka minimizuar shanset për ta mbyllur Grupin 1 të Ligës C në vendin ... Read More

Meshkujt që janë pak të trashë jetojnë më gjatë dhe janë më joshës në sytë e femrave

07/08/2018

Po i afrohemi fundit të verës dhe, siç duket, as sivjet nuk janë shanset për ta pasur një trup muskulor të cilin e kemi ëndërruar. ... Read More