Tag: SHBA

Cilat janë rreziqet që vijnë nga trajtimet estetike

27/09/2019

Administrata e Ushqimit dhe Barnave në SHBA (FDA) paralajmëron për rrezikun e injektimit të mbushësve të lëkurës që përdoren për qëllime kozmetikeKy rrezik mbart injeksionin ... Read More

Shënohet viktima e tretë nga cigaret elektronike

07/09/2019

Është regjistruar vdekja e personit të tretë në SHBA për shkak të një sëmundje serioze të mushkërive, që lidhej me përdorimin e cigareve elektronike.Ka qindra ... Read More

Këto janë mënyrat mënyrat natyrale për të shtuar në peshë

22/07/2019

Rreth 2/3 e njerëzve në SHBA janë mbi peshë ose obezë, por gjithsesi shumë njerëz në botë, kanë problem pasi janë tepër të dobët.Ky është ... Read More

Çfarë i ndodh trurit kur jemi të mërzitur dhe pa disponim

14/07/2019

Mesatarja e të rriturve në SHBA, që përjetojnë ndjenja mërzie, përafërsisht 131 ditë në vit, të paktën kështu ka thënë disa hulumtues. Çka është me ... Read More

Gjërat që ju nevojiten për një jetë të gjatë e të lumtur

11/06/2019

Jetëgjatësia mesatare e dikujt që jeton në SHBA është 78 vjet. Por, ata me gjene dhe shprehi të mira të ushqimit mund të jetojnë mbi ... Read More

Nëse jeni fitues i Lotarisë Amerikane? Ambasada, ka një njoftim të rëndësishëm për ju!

23/05/2019

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Tiranë ka tërhequr vëmendjen për të gjithë ata shqiptarë që janë përzgjedhur fitues të Lotarisë Amerikane. ... Read More

Admirali Foggo: Tranzicioni i FSK-së, të jetë i koordinuar ngushtë me NATO-n dhe bashkësinë ndërkombëtare

22/05/2019

Admirali i Marinës së SHBA, James Foggo, u takua sot me Rrustem Berisha dhe gjeneral-lejtnant Rrahman Rama. “Krerët diskutuan gjendjen e sigurisë në Kosovë, në ... Read More

Ambasada Amerikane dënon dhunën në protestë

11/05/2019

Ambasada e SHBA-së në Tiranë  ka dënuar dhunën që po vërehet në protestën e sotme të opozitës. “Ambasada e SHBA dënon dhunën e pranishme gjatë ... Read More

Pompeo në Berlin diskuton edhe për Serbinë e Kosovën

07/05/2019

Ministri i Jashtëm i SHBA, Mike Pompeo do të qëndrojë sot për një vizitë të parë në Berlin. Në qendër të bisedimeve me homologun e ... Read More

Linda Halimi bën publike foton e radhës të vajzës së saj

22/04/2019

Linda Halimi e ka publikuar një foto të re të vajzës. Këngëtarja shqiptare që jeton dhe vepron ne SHBA, Linda Halimi, nuk po e mbulon ... Read More

Tetë arsyet se përse shkaktohet sulmi në tru

19/04/2019

Sulmi në tru është shkaktari i pestë i vdekjeve në SHBA, ku 800,000 njerëz pësojnë sulm të tillë çdo vit, gjë e cila i bie ... Read More

Amerika dhe Gjermania me qëndrim të njëjtë për Kosovën

06/04/2019

Ambasada e SHBA -së dhe ajo e Gjermanisë në Serbi me një reagim të përbashkët të nënshkruar nga ambasadorët Kyle Scott dhe Thomas Schieb kanë ... Read More