Tag: SHBAve

Paralajmërojnë ekspertët: Cigaret elektronike shkak i sëmundjeve të mushkërive

30/08/2019

Zyrtarët e shëndetiti në Virxhinia të ShBA-ve janë duke dyshuar se së paku tre raste me sëmundje të mushkërive janë të lidhura me cigaret elektronike, ... Read More

Trump shtron iftar në Shtëpinë e Bardhë, ambasadorja Çitaku ulet përkrah tij (Foto/Video)

14/05/2019

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka shtruar iftar në Shtëpinë e Bardhë. E prezent në këtë darkë të iftarit ka qenë edhe ambasadorja e Kosovës ... Read More

Dieta mesdhetare zyrtarisht më e shëndetshmja e 2019-ës

27/04/2019

Çdo vit, raporti i SHBA-ve dhe Raporti Botëror rendit dietat më të mira për vitin në vazhdim. Për 2019-ën, dieta mesdhetare mori çmimin më të ... Read More

Ambasadori amerikan për Ditën e Tokës: Mundësi e mirë për vetëdijesim për problemet mjedisore

22/04/2019

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett me rastin e Ditës së Tokës, ka thënë se kjo ditë është mundësi e mirë për vetëdijesim për ... Read More

Kosnett kërkon që Qeveria e Kosovës të implementojë Strategjinë Kombëtare për të Drejtën e Pronës

06/04/2019

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett e ka porositur Qeverinë e Kosovës që të zbatojë Strategjinë Kombëtare për të Drejtat e Pronës. Ambasadori amerikan, ... Read More

Adrola Dushi: Jeta jonë reale është komplet tjetër gjë në krahasim me atë që shfaqim në rrjetet sociale

24/03/2019

Adrola Dushi është një nga femrat më të bukura shqiptare që po e ndan suksesin e saj mes SHBA-ve dhe trojeve shqiptare. Ndërsa sa herë ... Read More

“Kam pasur një familje shumë fanatike”, rrëfehet Adrola Dushi

24/03/2019

Ajo është një femrat më të bukura shqiptare që po e ndan suksesin e saj mes SHBA-ve dhe trojeve shqiptare.Adrola Dushi sa herë që shkel ... Read More

Korrupsioni në FIFA – një grup marketingu gjobitet me një milion dollarë

19/03/2019

Një gjykatë federale në Brooklyn, SHBA-ve ka urdhëruar një kompani sportive të marketingut të paguajë një gjobë një milion dollarë si pjesë e një skandali ... Read More

Ndodh edhe kjo, për pesë minuta fiton dy xhekpotë

07/03/2019

Jim Zigmont nga Konektikati i SHBA-ve, ka arritur të fitojë dy xhekpotë brenda pesë minutave, duke blerë kështu dy tiketa gërvishtëse që i sollën atij ... Read More

Riker javën tjetër vjen në Shkup

02/03/2019

2 Mars 2019 / 23:35 Ambasadori i mëparshëm i SHBA-ve në vend Filip Riker, tani ndihmës sekretar shtetëror për Evropën Juglindore në Departamentin Shtetëror, vjen ... Read More

SHBA: Korrupsioni frenon rritjen ekonomike të Kosovës

27/02/2019

Korporata e Sfidës së Mijëvjeçarit e Qeverisë së SHBA-ve, përmes një njoftimi për media, ka kërkuar nga Kosova që të vazhdojë të tregojë përparim në ... Read More

Kongresisti Turner konfirmon mbështetjen e palëkundur të SHBA-ve për Kosovën

16/02/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kërkoi sot angazhimin e SHBA-ve në procesin e dialogut me Serbinë, duke thënë se është e domosdoshme arritja e një ... Read More