Tag: Shefja

Specialistja Silva Bino: 22 këshilla për të parandaluar koronavirusin

03/02/2020

Voltiza Duro – Ditën e djeshme shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino ka publikuar disa këshilla të vlefshme për të gjithë ... Read More

Apostolova viziton qendrat e votimit në veri: Shpresoj që ata të cilët zgjedhen nuk do të japin dorëheqje

19/05/2019

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalya Apostolova, po qëndron në veri të Mitrovicës, ku po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të ... Read More

Apostolova bën thirrje për zgjedhje transparente në komunat veriore të Kosovës

17/05/2019

Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Natalya Apostolova ka lëshuar sot një deklaratë për media në lidhje me zgjedhjet në katër komunat në ... Read More

Osmani: Zyrtarët gjermanë na treguan se Mogherini e ka shtyrë përpara agjendën e ndryshimit të kufijve në fshehtësi të shteteve të BE-së (Video)

30/04/2019

  Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vjosa Osmani ka thënë shefja e diplomacisë evropiane Federica Mogherini ka shtyrë agjendën e ndryshimit të kufijve ... Read More

Kocijançiq: Dialog është vetëm ai që ndërmjetësohet nga BE-ja

30/04/2019

Zëdhënësja e BE-së Maja Kocijançiq deklaroi sot se shefja e diplomacisë evropiane Federica Mogherini është gati të organizojë një raund të ri të dialogut Beograd-Prishtinë, ... Read More

Sistemi i edukimit s’ka arritur maksimumin, por perspektiva është e garantuar

15/04/2019

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), Shyqiri Bytyqi dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova kanë hapur edicionin e diskutimit ... Read More

Apostolova: Kryeministri ta rishqyrtojë vendimin për taksën

01/04/2019

Shefja e zyrës së BE-së, Natalyia Apostolova, i ka bërë thirrje kryeministrit Ramush Haradinaj që ta rishqyrtojë edhe një herë taksën e vendosur ndaj Serbisë ... Read More

Haradinaj: Mogherini na ka shkaktuar trauma në rajon dhe e ka devijuar dialogun

01/04/2019

Shefja e zyrës së BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova në tre vjetorin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit (MSA), ka deklaruar se MSA nuk sjell vetëm ... Read More

Apostolova: Nuk ka kohë për të humbur, Haradinaj ta tërheq taksën

14/03/2019

Shefja e zyrës së Bashkimit Europian në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka thënë se Kosova nuk ka kohë për të humbur me çështjen e vendimit të ... Read More

Mogherini: Pavarësisht vështirësive, ka pasur përparim në bisedimet Prishtinë-Beograd

21/02/2019

Shefja e diplomacisë evropiane Federica Mogherini ka deklaruar për “Politico”, se pavarësisht të gjitha vështirësive ka pasur përparime në bisedimet mes Beogradit dhe Prishtinës. Ajo ... Read More

Faturat e larta, shefja e restorantit u habit kur kuptoi se po paguante edhe rrymën e hotelit pranë – për shtatë vite me radhë (Foto)

06/02/2019

Shefja e një restoranti, e cila ishte e habitur nga faturat e energjisë elektrike prej 1300 funte në muajsh, është habitur kur ka mësuar se ... Read More

BE & NATO: Maqedonia e vendosur të ecë përpara

12/01/2019

Shefja e diplomacisë europiane, Federica Mogherini dhe eurokomisioneri për Zgjerimin, Johanes Hahn përshëndetën parlamentin maqedonas për “hapin e rëndësishëm ndaj zbatimit të  Marrëveshjes së Prespës”. ... Read More