Tag: shega

Arsye të rëndësishme pse duhet të konsumoni shegë

24/11/2019

Shega është frut stinor dhe po ashtu një minierë e antioksidantëve dhe vitaminave që stimulojnë mbrojtjet dhe mbrojnë trupin nga rreziqet e ftohjes së parë. ... Read More

Mos hani shegë në këto raste

01/10/2019

Shega është e pasur me antioksidantë dhe sipas studimeve të shumta ndihmon në luftën kundër kancerit, diabetit dhe sëmundjeve të zemrës Megjithatë në disa raste ... Read More

Ja pse Shega është frut i nevojshëm për organizmin

20/09/2019

Shega rekomandohet të hahet e freskët, në lëngje, ëmbëlsira dhe pasta, në smoothie dhe është një simbol i shëndetit.Është e mbushur me vitaminë C, si ... Read More

Vetitë magjike të shegës

01/07/2019

Padyshim se shega është një nga frutat më të shijshëm dhe më të përhaPur nëpër botë. Vetitë e saj ushqyese janë të shumta, duke filluar ... Read More