Tag: shekulli

Lojtarët më të ndëshkuar të dekadës

01/01/2020

15:47 | 1 Janar 2020 15:47 | 1 Janar 2020 Kemi hyrë në dekadën e tretë të këtij shekulli dhe tashmë në botën e futbollit ... Read More

12 gjërat që jashtëqitja tregon për shëndetin tuaj

21/09/2019

Më më fund ky është shekulli në të cilin kemi kuptuar se vëzhgimi i shëndetit tonë është i rëndësishëm. Megjithatë, ne shpesh harrojmë t’i kushtojmë ... Read More

26 vite pritje për një titull në derbi, Partizani gati për festën e madhe!

12/05/2019

13:06 | 12 Maj 2019 13:06 | 12 Maj 2019 90 minuta që vlejnë më shumë se çerek shekulli. 26 vitet pritje të tifozëve të ... Read More

Depoja me gurët e Hënës do të hapet nga NASA

13/03/2019

Gjysmë shekulli më parë, tre kontejnerë të mostrave hënore ishin lënë mënjanë, për të pritur studimin me teknologji më të përparuar dhe tash koha e ... Read More

Kurti: Lufta e Dytë Botërore ka mbaruar, mirëpo duket se ajo e para ende jo

12/03/2019

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, ka thënë se vrasja e një shekulli më parë të mbretit Aleksandar I, me vrasjen e kryeministri serb, Zoran ... Read More

Si dukeshin femrat iraniane para Revolucionit Islamik në vitin 1979

12/03/2019

Para vetëm gjysmë shekulli, Irani ka qenë shtet sekular. Atëkohë femrat kanë veshur bikini e pantallona të shkurtë, kanë komunikuar lirshëm me meshkujt, madje edhe ... Read More