Tag: Shëndetësisë

Reagon edhe Morena Taraku: Shëndetësia në Kosovë e turpshme, turqit po na mashtrojnë

22/03/2019

Këngëtarja dhe modelja e njohur Morena Taraku, ka reaguar së fundmi karshi shëndetësisë turke, e cila shpesh shihet si mundësi shpëtimi për personat që nuk ... Read More

Sekuestrohen qindra kilogramë barna ilegale nga Inspektorati Farmaceutik i MSH-së

22/03/2019

Inspektorati Farmaceutik i Ministrisë së Shëndetësisë, pas inspektimeve ad-hoc të kryera mbrëmjen e kaluar në tre subjekte farmaceutike private ka sekuestruar qindra kilogramë barna ilegale. ... Read More

Drenasi komuna e 16-të me programin e vizitave shtëpiake për nëna

21/03/2019

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, i shoqëruar nga kryeparlamentari Kadri Veseli dhe kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, kanë hapur sot nisjen e programit ... Read More

Veseli në Drenas, flet për ndryshime rrënjësore në shëndetësi

21/03/2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Uran Ismaili, shefin e UNICEF-it sot në Drenas ka përuruar ... Read More

Hiqet lista e pritjes për regjistrimin e barnave në AKPPM

18/03/2019

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka njoftuar se pas një pune disamujore është hequr edhe lista e pritjes për regjistrimin e barnave në AKPPM, duke ... Read More

Për dy vite në aksidente rrugore kanë humbur jetën mbi 280 persona

16/03/2019

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njofton se nga 1 janari i vitit 2017, në aksidente rrugore kanë humbur jetën mbi 280 persona, prej ... Read More

Spitaleve të Kosovës u ndalohet reklamimi për fekondimin ‘In Vitro’

16/03/2019

Ndonëse përmes një udhëzimi administrativ, Ministria e Shëndetësisë në Kosovë lejon frytnimin e asistuar mjekësor (In Vitro), spitaleve që ofrojnë këtë shërbim u mohohet e ... Read More

Ismaili: Nis transformimi farmaceutik në QKUK, 90 barnatore të reja

12/03/2019

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka njoftuar se Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK), do të bëhet me rreth 90 barnatore të reja në kuadër ... Read More

Analizat për diagnostik molekulare, mbulohen nga FSSH-ja

11/03/2019

11 Mars 2019 / 15:53 Ministria e Shëndetësisë (MSH) dhe Fondi për Sigurim Shëndetësor (FSSH) kanë mundësuar që analizat për diagnostik molekulare të sëmundjeve të ... Read More

Ismaili: Çmime të njëjta për barnat e njëjta në secilën barnatore në të gjithë Kosovën

08/03/2019

Ministria e Shëndetësisë ka organizuar sot debat publik për Udhëzimin Administrativ për rregullimin e çmimit të barnave dhe produkteve mjekësore. Gjatë këtij diskutimi, ministri Ismaili ... Read More

Ministri Ismaili viziton të lënduarit në Spitalin e Gjilanit, gjendja e tyre është stabile

07/03/2019

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka vizituar të lënduarit në Spitalin e Gjilanit. Ismaili në një status në rrjetin social Facebook ka shkruar se gjendja ... Read More

Ismaili: Ndërtimi i Spitalit Peditarik-Kirurgjik, drejt përfundimit

04/03/2019

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka dhënë një lajm të mirë sot sa i përket trajtimit të fëmijëve në Kosovë. Ai ka njoftuar se punimet ... Read More