Tag: shënimin

Presidenti Thaçi: Operacioni “Shigjeta” ishte kryeprojekti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

27/05/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Ha​shim Thaçi, në shënimin e njëzetvjetorit të operacionit “Shigjeta DO-2” dhe luftimeve në Pashtrik ka thënë se beteja e Pashtrikut ishte ... Read More

Haradinaj: Të vendoset drejtësia për të gjitha viktimat, për të gjithë ata që janë flijuar dhe vrarë padrejtësisht

02/05/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në shënimin e 20-vjetorit të masakrës në fshatin Studime të Vushtrrisë dhe bëri homazhe në Kompleksin ... Read More

Thaçi: Mosndëshkimi i gjenocidit serb është një selektim në drejtësi

02/05/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë sot në shënimin e 20-vjetorit të masakrës në fshatin Studime të Vushtrrisë dhe ka bërë ... Read More

Policia me plan për 1 Maj

30/04/2019

Policia njofton se ka bërë të gjitha përgatitjet për shënimin e 1 Majit. Sipas Policisë janë ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme për të përcaktuar ... Read More

​Haziri: Të gjallët le ta mendojnë pak se ku ishin në ditën kur u vra Pajazit Ahmeti

15/04/2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në akademinë përkujtimore për shënimin e 20 vjetorit të rënies së dëshmorit të kombit, Pajazit Ahmeti, ka thënë ... Read More

Hoxhaj: Avancimi dhe integrimi i komunitetit rom, prioritet i Qeverisë së Kosovës

08/04/2019

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, mori pjesë në shënimin e Ditës së Komunitetit Rom, organizuar nga Zyra e Kryeministrit/ Zyra për Çështje të ... Read More

Haradinaj në SHBA, takime edhe me zyrtarë amerikanë

05/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, do të marrë pjesë pjesë në shënimin e 108- vjetorit të kryengritjes së Malësisë, në Detroit. Haradinaj përmes një statusi ... Read More

Qeveria e Kosovës themelon Këshillin Organizativ për shënimin e 20 vjetorit të intervenimit të NATO-s në Kosovë

26/03/2019

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur ka themeluar Këshillin Organizativ për shënimin e 20 vjetorit të intervenimit të NATO-s në Kosovë që do të ... Read More

Hoxhaj: Liria e Kosovës u bë e mundur falë Amerikës dhe BE-së

24/03/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj në shënimin e 20 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-së, ka marrë pjesë në organizimin e Institutit të historisë “Ali Hadri” ... Read More

Veseli: Asgjë e madhe në Kosovë nuk është bërë pa kontributin e grave të saj

23/03/2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, sot, në shënimin e 30-vjetorit të demonstratave të 23 marsit 1989 me nismëtare gratë dhe vajzat ... Read More

Abdixhiku: Shteti mashtroi në lapsa e emblema pavarësie

23/02/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka deklaruar se shteti në shënimin e pavarësisë ka dhënë lehtësisht dhe në mashtrim 500 mijë euro. ... Read More

Parakalimi i FSK-së për 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës (Video/LIVE)

17/02/2019

Në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, trupat e Forcës së Sigurisë së Kosovës po parakalojnë nëpër sheshin “Nëna ... Read More