Tag: shenjë

Nëna ‘shokohet’ pasi zbulon se ç’ishte shenja në gojën e vajzës së saj

03/06/2019

Një nënë e shqetësuar ishte mbushur me frikë kur e vërejti një shenjë të madhe të zezë në qiellzën e gojës së vajzës së saj.Darian ... Read More

Shenja juaj e horoskopit ju befason sot

02/06/2019

Horoskopi për ditën e sotme, 2 qershor 2019 Dashi Të lindurit e kësaj shenje duhet t’i shtyjnë projektet e reja. Është e rëndësishme të fokusoheni ... Read More

Befasohuni nga shenja juaj e Horoskopit për sot

26/05/2019

Dashi Të lindurit e kësaj shenje duhet të bëjnë më shumë ushtrime fizike, pasi nuk janë të mira vetëm për shëndetin fizik, por edhe për ... Read More

Shënohet 20-vjetori i masakrës së Dubravës​

22/05/2019

Në shenjë nderimi dhe respekti për të rënët dhe të gjithë ata që përjetuan masakrën në burgun e Dubravës më 1999, sot nga ora 12:00, ... Read More

Shpërndahen 150 pako ushqimore për familjet me gjendje të rëndë ekonomike dhe sociale në Gjilan

07/05/2019

Në shenjë solidariteti me familjet me gjendje të rëndë ekonomike dhe sociale, sot organizata “Islamic Relief Kosova”, tashmë e njohur me aktivitetet e saj humanitare, ... Read More

Haradinaj i dhuron Naim Malokut medaljen e Gjergj Kastriotit

07/05/2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, në shenjë mirënjohje i ka dhuruar medaljen e Gjergj Kastriotit-Skënderbeut, ish- eprorit të UÇK-së Naim Maloku. “Kënaqësi ta prisja këtë ... Read More

Ariu problematik i Prizrenit zbret në qytet

28/04/2019

Prizrenasit janë në hall nga një ari, i cili thuhet se në shenjë hakmarrjeje po ua mbyt delet fermerëve. Madje ky ari problematik ka tentuar ... Read More

Një 35-vjeçar gjendet i vdekur në Kaliqan të Istogut, policia jep detaje

27/04/2019

Një person i moshës 35-vjeçare është gjetur sot pa shenje jete në një shtëpizë druri në fshatin Kliqan në komunën e Istogut. Në një njoftim ... Read More

Sulmohet zyrtari policor në Zubin Potok

23/04/2019

Një person i kombësisë serbe në shenjë revolte për konfiskimin e druve ka sulmuar fizikisht zyrtarin policor (kombësia serbe), i cili ishte në kryerje të ... Read More

Pse na zë gjumi kudo dhe në çdo kohë?

17/04/2019

Në fakt, është e kundërta. “Rënia në gjumi kudo dhe në çdo kohë, është një shenjë se nuk po flini sa duhet dhe se po ... Read More

Të hënën protestë në Pejë, kundër ndërtimit të laurës në Grykë të Rugovës

07/04/2019

Qytetarët e Pejës kanë paralajmëruar protestë të hënën, si shenjë pakënaqësie për veprimet e institucioneve në ndërtimin e laurës në Grykë të Rugovës. Sipas një ... Read More

Duka ‘qëllon në shenjë’, e sjell në Shqipëri ish trajnerin e Juventusit, Interit dhe Milanit

06/04/2019

Duka ‘qëllon në shenjë’, e sjell në Shqipëri ish trajnerin e Juventusit, Interit dhe Milanit Lëvizje jashtëzakonisht interesante te Kombëtarja Shqiptare. Presidenti i Federatës Shqiptare ... Read More