Tag: shenjë

Çfarë dhuntie ju posedoni?

10/01/2019

Astrologët besojnë që secila shenjë e zodiakut është e talentuar për diçka. Dikush di të parashikojë të ardhmen… Astrologjia konsideron që në çdo shenjë horoskopi ... Read More

Bërnabiq: Beogradi dhe Prishtina, larg kompromisit

04/01/2019

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se nuk sheh asnjë shenjë të arritjes së kompromisit me Kosovën, porse ai duhet të arrihet “nëse Serbia dëshiron ... Read More

Shqipëri 2018, viti i protestave

31/12/2018

Një seri protestash, shpesh dhe të dhunshme, lanë shenjë gjatë vitit 2018. Ajo më e fundit e studentëve, u pasua nga një ndryshim radikal i ... Read More

Forma e gishtit tregon diçka për ju, është interesante

20/12/2018

Duart tona mund të zbulojnë shumë për ne. Janë një shenjë identifikuese që na bëjnë të ndryshëm nga njerëzit e tjerë. Nëse nuk e keni ... Read More

Horoskopi, si do të jetë shëndeti dhe mirëqenia në vitin 2019

12/12/2018

Disa parashikime, të cilat tregojnë shenjë për shenjë, atë që mund të presim për vitin 2019. Pas parave, flasim për shëndet dhe mirëqenie. Shëndeti është ... Read More

Presidenca ul flamurin në gjysmështizë, në nder të Bushit të vjetër

05/12/2018

Në shenjë nderimi të figurës së ish-presidentit amerikan, George H.W. Bush, i ndarë nga jeta të premten në moshën 94-vjeçare, Presidenca shqiptare ka ulur flamurin ... Read More

Bashkimi i Mitrovicës përmes urës së mbyllur të Ibrit?! (Video)

01/12/2018

Në shenjë solidarizimi me protestat e banorëve serbë të veriut dhe me kryetarët  serbe të dorëhequr të katër komunave serbe në veri të Kosovës është ... Read More

Ibishi: Idetë e Thaçit për kufijtë, provokim për luftë (Video)

19/11/2018

Eksperti i sigurisë dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga LDK, Nuredin Ibishi ka thënë se është shenjë e mirë për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL, ... Read More

Shprehitë e përditshme që jua frynë barkun

09/11/2018

Fryrja e barkut është shenjë fizike që tregon se sistemi jonë i tretjes nuk është duke funksionuar siç duhet, dhe kjo mund të jetë duke ... Read More

50 Cent e çon në nivel tjetër armiqësinë me Ja Rule – blen 200 bileta nga koncerti i rivalit të tij, ashtu që ulëset nga rreshti i parë të jenë të zbrazëta

27/10/2018

50 Cent ka qenë gjithmonë ndër personazhet e njohura që ka lënë shenjë me veprimet e tij në skenën e muzikës dhe filmit. Ndërsa kësaj ... Read More

Zbuloni tri shenjat e horoskopit që janë partnerët idealë për ju!

22/10/2018

Në astrologji, çdo shenjë ka elementin e saj karakteristik (zjarri, uji, toka, ajri). Mbi karakteristikat e secilës prej tyre mund të shohim lehtësisht nëse dy ... Read More

Mosha është vetëm numër për Van Persie – I jep fitore skuadrës me një gol nga gjuajta e lirë, por pastaj përjashtohet me të kuq

30/09/2018

Robin van Persie ka lënë shenjë në ndeshjen e fundit, si për të mirë, ashtu edhe për të keq. 35-vjeçari i dha fitore Feynoordit ndaj ... Read More