Tag: shënoi

Brazili – Paraguaji, gjysmëfinalisti caktohet pas penalltive

28/06/2019

08:31 | 06/28/2019 Brazili mposhti Paraguajin pas dramës së penalltive. Gabriel Jesus shënoi penalltinë e fitores për Brazilin që mposhti Paraguajin duke u kualifikuar në ... Read More

Kujt ia dedikoi Origi golin ‘heroik’ ndaj Newcastle?

05/05/2019

Sulmuesi belg shënoi golin e tri pikëve që do ta mbajnë në lojë skuadrën e Liverpool deri në vërshëllimën e fundit të këtij sezoni. Ishte ... Read More

Messi 600:600 Ronaldo – Kush qëndron më mirë?

02/05/2019

Lionel Messi mbrëmë ka regjistruar edhe golin e 600-të me fanellën e Barcelonës. Argjentinasi shënoi një super gol nga gjuajtja e lirë në përballjen gjysmëfinale ... Read More

Juve e shet Dybalan, realizon super transferim

13/04/2019

Joao Felix ka mahnitur Evropën me paraqitjet te Benfica këtë sezon. 19 vjeçari që shënoi tri goli në fitoren 4:2 të Benficas ndaj Eintracht Frankfurt ... Read More

Messi, mbreti i Evropës

12/04/2019

Nuk shënoi ndaj Manchester United dhe nuk e goditi kurrë portën e David De Geas. Por Lionel Messi mbetet mbret i Evropës dhe statistikat e ... Read More

Balotelli i reagon Bonuccit pas komenteve për Kean

03/04/2019

Leonardo Bonucci pas ndeshjes ku Juventusi fitoi ndaj Cagliarit (2-0), ku njërin e gol e shënoi Moise Kean, e që ishte pre e thirrjeve raciste, ... Read More

Villarreal i përgjigjet Barcelonës

02/04/2019

Villarreal ka arritur të ngushtojë epërsinë ndaj Barcelonës në 1:2. Barcelona shënoi dy gola të shpejtë përmes Coutinhos dhe Malcom për 0-2. Në minutën e ... Read More

“Jemi mësuar ta shohim Messin të tillë, por ai meriton lëvdata”

31/03/2019

Sergio Busquets e ka lartësuar dhe nderuar bashkëlojtarin e tij, Lionel Messin, i cili shënoi një dygolësh në triumfin e Barcelonës 2:0 kundër Espanyolit të ... Read More

Parabolë e “Panenka”, spanjolli çmend shokët e skuadrës me golat e tij në debutim

30/03/2019

Alejandro Pozuelo ka shkëlqyer në fitoren prej 4-0 të Torontos ndaj New York City, ai shënoi dy gola dhe dhuroi edhe një asist.Toronto ka marrë ... Read More

Llapi shënon fitore bindëse ndaj Lirisë, Ferizaj fiton në minutat e fundit

29/03/2019

Sot u zhvilluan dy ndeshje në kuadër të xhiros së 24-të të IPKO Superligës së Kosovës.Llapi shënoi fitore bindëse ndaj Lirisë, me rezultat 4:0 dhe ... Read More

Testi për Hazardin: Mbappe apo Neymar, Barça apo Real, vëllai i Cristianos – “Topi i Artë”!

28/03/2019

Pasi shënoi në dy triumfet e Belgjikës, kundër Rusisë (3-1) dhe Qipros (0-2), Eden Hazard (28 vjeçar) i është përgjigjur disa pyetjeve të shpejta në ... Read More

Adoleshenti që shënoi në debutimin e tij për Italinë: E pamundur të mos mësosh nga Ronaldo

24/03/2019

Moise Kean shënoi gol në debutimin e tij të plotë në Kombëtaren italiane dhe beson se ky është vetëm fillimi për të. Ylli i ri ... Read More