Tag: shënojë

Messi “show”, ia shënon dy gola të shpejt Man Utd

16/04/2019

Janë shënuar dy gola të shpejtë në sfidën mes Barcelonës dhe Manchester United. Barcelona ka arritur të shënojë dy herë ndaj Manchester United në ‘Old ... Read More

Kryetari i Skenderajt fton qytetarët të kujdesen për ambientin

09/04/2019

Komuna e Skenderajt po përgatitet që të shënojë Ditën e Tokës. Kryetari i saj, Bekim Jashari, iu ka kujtuar të gjithë qytetarëve për përgjegjësinë që ... Read More

Prishtina e dyfishon epërsinë ndaj Flamurtarit

27/03/2019

Prishtina ka arritur ta shënojë edhe golin e dytë në ndeshjen kundër Flamurtarit, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kuadër ... Read More

Zvicra e dyfishon rezultatin ndaj Gjeorgjisë

23/03/2019

Zvicra ka arritur ta shënojë edhe golin e dytë në ndeshjen kundër Gjeorgjisë, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Boris Paichadze Dinamo Arena”, ... Read More

Z Mobile Prishtina e mposht Ponte Prizrenin

20/03/2019

Z Mobile Prishtina ka arritur ta shënojë fitoren e 22 me radhë në Superligë. Viktimë e kryeqytetasve ishte Ponte Prizreni që u mposht në shtypin ... Read More

Lady Gaga thyen rekordin e Adele

19/03/2019

Kënga “Shallow” e artistëve Lady Gaga dhe Bradley Cooper po vazhdon të shënojë suksese të shumta. Ky bashkëpunim ka qëndruar për 67 ditë në krye ... Read More

Feronikeli me pesë yje, fitore e thellë e liderit ndaj Trepçës ‘89

17/03/2019

Feronikeli ka arritur të shënojë fitore të thellë përballë Trepçës ’89 me rezultat 5-0. Që nga fillimi i ndeshjes vendasit ishin më të mirë në ... Read More

Januzaj kthehet te goli, shënon ndaj Levantes

15/03/2019

Mesfushori Real Sociadad, Andan Januzaj është kthyer të shënojë gol pas një kohe të gjatë. Shqiptari që i mbron ngjyrat e Belgjikës, ka arritur të ... Read More

Chelsea me pesë yje, fitore spekakolare nga londinezët që sigurojnë çerekfinalen

14/03/2019

Chelsea ka arritur të shënojë fitore edhe në ndeshjen e dytë përballë Dinamo Kiev. Skuadra londineze ka triumfuar në kryeqytetin ukrainas me rezultat të thellë ... Read More

Notat e lojtarëve, Bayern Munich 1-3 Liverpool: Mane yll i mbrëmjes, Neuer dështim

13/03/2019

Liverpooli ka arritur të shënojë fitore në shtëpinë e Bayern Munich me rezultat 3-1 për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Anglezët arritën ... Read More

Jo vetëm Ronaldo – Douglas Costa i kundërpërgjigjet Simeones me festën e njëjtë pas fitores sw Juves

13/03/2019

Juventusi ka arritur të shënojë fitore me rezultat 3-0 ndaj Atletico Madridit për ta përmbysur rezultatin nga ndeshja e parë që ishte 2-0 për spanjollët. ... Read More

Ronaldo flet pas het-trikut: Juventusi me bleu për mbrëmje si kjo, ky është mentaliteti i duhur për Ligën e Kampionëve

13/03/2019

Juventusi ka arritur të shënojë fitore ndaj Atletico Madridit me rezultat 3-0, duke e përmbysur epërsinë e spanjollëve nga ndeshja e parë që ishte 2-0. ... Read More