Tag: Shërbimet

Qëndroi për katër ditë në pyllin ku ka edhe arinj, momenti i shpëtimit të pesëvjeçares – fjalët e saj lanë pa fjalë të gjithë

22/08/2019

Një pesëvjeçare ka shpëtuar nga kthetrat e një ariu të egër pasi u shpëtua nga shërbimet e emergjencës. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Zarina ... Read More

Atletico ‘shpejton’ bisedimet për Elseid Hysaj

13/07/2019

16:29 | 07/13/2019 Skuadra e Atletico Madrid është e vendosur që të sigurojë shërbimet e mbrojtësit shqiptar, Elseid Hysaj. Napoli dhe Atletico kanë avancuar në ... Read More

Cila është e vërteta rreth rrezatimit 5G?

10/07/2019

Duke vënë në përdorim tregtar, shërbimet 5G do të bëhen pjesë e jetës sonë të përditshme. Megjithatë, në disa vende, të tilla si Zvicra dhe ... Read More

Canalys: Telefonat 5G do të tejkalojnë ata 4G, në 2023

02/07/2019

5G është në fillimet e saj, pasi transportuesit në mbarë botën kanë filluar të nxjerrin shërbimet e tyre me rrjetin super të shpejtë. Prodhuesit janë ... Read More

Juventus afër De Ligt, do të vendosen vetëm detajet e kontratës

24/06/2019

09:01 | 06/24/2019 Skuadra e Juventus duket se është ajo që ka fituar garën për shërbimet e holandezit Matthijs De Ligt. De Ligt pati paraqitje ... Read More

Shërbimet e Google bien nga sistemi

02/06/2019

Tani për tani, të gjitha shërbimet e kompanisë gjigante ‘Google’ kanë rënë nga sistemi. Këtu përfshihen Youtube, Google Analytics dhe Adsense. Krahas kësaj, probleme ka ... Read More

Interi shënjestron mbrojtësin shqiptar

02/05/2019

Interi raportohet se është i interesuar për shërbimet e mbrojtësit të djathtë të Napolit, Elseid Hysaj. Sipas Inter News, ‘Nerazzurri’ kanë vënë si objektiv kryesor ... Read More

Bale në verë te gjiganti i Premierligës për tetë milionë euro

23/04/2019

Garth Bale do të largohet nga Real Madrid me të përfunduar ky sezon. Zinedine Zidane nuk llogaritë në shërbimet e Gareth Bale për sezonin e ... Read More

‘Feston Ajaxi’, Juve nuk do të mund të llogarisë në Chiellinin

15/04/2019

Trajneri i Juventus, Massimiliano Allegri, duket se nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e Giorgio Chiellini, për ndeshjen ndaj Ajax Amsterdam. Në ‘Allianz ... Read More

Interi e harron Mourinhon, para tij e zgjedh një tjetër trajner

06/04/2019

Jose Mourinho i ka ofruar shërbimet e tij Interit, por raportohet se Beppe Marotta po preferon Antonio Conten për pozitën e trajnerit. Sipas ‘Tuttosport’, Jose ... Read More

Dita Botërore e Shëndetësisë, 35% e njerëzve e paguajnë vetë shërbimin shëndetësor

03/04/2019

Alsat 2019-04-03T12:37:10+02:00 35% e popullatës ne Maqedoninë e Veriut shpenzon para nga xhepi i vet për shërbimet shëndetësore. Ne Ditën Botërore te Shëndetit, Instituti i ... Read More

Arsenal e do me çdo kusht ‘perlën’ e Evertonit

03/04/2019

Arsenal po tenton ta transferojë një top lojtar nga Evertoni. Arsenal i dëshiron shërbimet e Michael kean për sezonin e ri. Mbrojtësi anglez po kalon ... Read More