Tag: shërbimeve

Autoriteteve federale në SHBA iu ndalohen blerjet nga kompanitë kineze

13/08/2019

Në Shtetet e Bashkuara, një ndalim për agjencitë federale nga blerja e pajisjeve dhe shërbimeve nga pesë kompani kineze, përfshirë gjigantët e teknologjisë Huawei dhe ... Read More

Man City shumë afër yllit të Juventusit

01/08/2019

23:58 | 07/31/2019 Manchester City është shumë afër sigurimit të shërbimeve të Joao Cancelos nga Juventus. Bisedimet dukeshin që ishin bllokuar kur Juventus kërkoi 60 ... Read More

​Sistemi edukativ në Ferizaj do të digjitalizohet

15/04/2019

Pakos së masave të qeverisjes lokale për digjitalizimin e shërbimeve të administratës dhe sistemeve interne zyrtare, pas themelimit të Qendrës së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, po ... Read More

Nga korriku roaming më të lirë në rajon, në vitin 2021 do të hiqet tërësisht

06/04/2019

Alsat 2019-04-06T11:38:10+02:00 Çmimet e shërbimeve në roaming mes Maqedonisë së Veriut, Serbisë, Malit të Zi, Shqipërisë, Kosovës dhe BeH nga korriku i këtij vitit do ... Read More

Panairi i Edukimit më 16-17 prill në Prishtinë

05/04/2019

Panairi i Edukimit është ngjarja më e rëndësishme në vend për promovimin e programeve dhe shërbimeve të çdo institucioni arsimore. Panairi i Edukimit, gjithashtu është ... Read More

Filipçe: Ndryshime ligjore, për kushte më të mira

04/04/2019

S A 2019-04-04T15:36:25+02:00 Mungesa e shërbimeve primare shëndetësore nëpër zonat e thella malore si dhe në disa zona rurale do të përmirësohet përmes ndryshimeve ligjore. ... Read More

Ismaili: Hiqet lista e pritjes për CT në mushkëri në QKUK

26/03/2019

Lista e Pritjes për CT në mushkëri, pas një kohe të gjatë, me aktivizimin e shërbimeve para dhe pasdite, është hequr. Më herët, qytetarët kanë ... Read More

Pas SHBA-së edhe Gjermane reagon kundër deklaratës së Misckoskit

15/03/2019

15 Mars 2019 / 14:31 Krahasimi i procedurave të shërbimeve të drejtësisë të Maqedonisë së Veriut me proceset e Nirnbergut është jopërkatës, konsideron Ambasada e ... Read More

Ushtarët e Maqedonisë do të mund të ushtrojnë në poligonet në Bullgari

22/02/2019

22 Shkurt 2019 / 10:46 Ushtarët e ARM-së dhe shërbimeve civile të Ministrisë së Mbrojtjes të Maqedonisë së Veriut do të mund të shfrytëzojnë poligonet ... Read More

KPM reagon mbi formën e raportimit për viktimën e abuzimit seksual në Drenas

07/02/2019

Komisioni i Pavarur i Mediave (KPM) reagon ndaj formës së raportimit të disa ofruesve të shërbimeve mediale audio-vizuele, të cilët nuk kanë respektuar plotësisht rregullat ... Read More

Caparros i Sevillas: Nuk mundemi t’i përballojmë kushtet financiare të Moratës

16/01/2019

Joaquin Caparros pranon se kanë dështuar në sigurimin e shërbimeve të sulmuesit të Chelseat, Alvaro Morata. Shefi sportiv i Sevillas ka konfirmuar se kushtet e ... Read More

Banorë e lagjes së Muhaxherëve ankohen se QMF nuk punon në fundjavë, detyrohen të shkojnë në Breg Diellit

12/01/2019

Banorët e “Lagjes së Muhaxherëve” në Prishtinë, thonë se ndjehen të diskriminuar në marrjen e shërbimeve shëndetësore. Edhe pse të gjitha qendrat tjera të Mjekësisë ... Read More