Tag: Shërbimi

YouTube Premium do të mundësoj shkarkimin automatik të videove

13/07/2019

Një nga veçoritë e Netflix është se shërbimi është mjaft i zgjuar për të shkarkuar automatikisht videot për shikimin pa internet. Shërbimi shkarkon videot për ... Read More

Arratiset një i burgosur nga QKUK-ja

24/05/2019

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se sot rreth orës 04:30, është arratisur nga Klinika e Ortopedike e QKUK, i paraburgosuri me inicialet A.K, ku ... Read More

Në Spitalin Rajonal të Pejës vdes një i burgosur

22/05/2019

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se sot rreth orës 15:40, në Spitalin Rajonal të Pejës, ka ndërruar jetë i burgosuri, me inicialet Gj. P, ... Read More

QKU: Radiologjia do të transformohet në klinikë moderne

22/05/2019

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës nëpërmjet një komunikate për media bën të ditur se është duke investuar në Radiologji, përmes projektit të transformimit ... Read More

SHKK parandalon futjen e substancave narkotine në Qendrën e Paraburgimit në Gjilan

21/05/2019

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka bërë të ditur se dje rreth orës 13:25, në Qendrën e Paraburgimit në Gjilan, gjatë një kontrolle fizike të një ... Read More

Si kishte dështuar shërbimi rus t’i bënte shantazh këtij presidenti përmes disa videove intime?

05/05/2019

Në vitin 1957, shërbimi sekret rus, ‘KGB’ kishte provuar që t’i bënte shantazh presidentit të parë të Indonezisë, Ahmed Sukarno.  Shërbimi sovjetik kishte vendosur kamera ... Read More

Moti në Shqipëri, i kthjellët me vranësira kalimtare

03/05/2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët me alternime vranësirash kalimtare. Parashikohet mjegullinë lokale në lugina ... Read More

SHSKUK thotë se ka filluar përmirësimi i furnizimit me barna

14/04/2019

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës(SHSKUK) njofton se, pas bartjes së buxhetit për barna dhe material shpenzues nga Ministria e Shëndetësisë tek  SHSKUK, ka ... Read More

Buxheti për barna rikthehet në menaxhim të Shërbimit Spitalor të Kosovës

30/03/2019

Bartja e kompetencave për menaxhimin e buxhetit nga Ministria e Shëndetësisë të Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK), është një shpresë për furnizim më ... Read More

Mot i nxehtë, këto janë temperaturat për sot në Shqipëri

22/03/2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti ditën e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare. Mjegull / mjegullinë parashikohet në lugina ... Read More

Spotify i rikthehet normalitetit, pas ankesave për pamundësi të dëgjimit të këngëve (Foto)

12/03/2019

Shërbimi që ofron muzikë dhe video të ndryshme, Spotify i është kthyer normalitetit pas ankesa te shumta nga përdoruesit nga të gjitha anët e botës. ... Read More

Netflix ndryshon fundin e një prej dramave më të mira të dashurisë, “The Notebook”

01/03/2019

Shfrytëzuesit e Netflixit janë të zhgënjyer me platformën filmike për shkak se shërbimi popullor ka ndryshuar fundin e filmit “The Notebook”. Për shumë njerëz nuk ... Read More