Tag: shërbimin

Shërbimi EA Access lansohet gjatë vitit që vjen për PlayStation 4

30/06/2019

Electronic Art ka bërë të ditur, se më 42 korrik do ta lansojë shërbimin EA Access, për PlayStation 4 që t’ju japë mundësinë përdoruesve, të ... Read More

Facebook forcon rregullat në shërbimin “Live Streaming”

15/05/2019

Facebook ka njoftuar sot se do të prezantojë kufizimet në shërbimin “Live Streaming” (transmetim i drejtpërdrejtë), duke aplikuar një politikë “one strike”, pas sulmeve terroriste ... Read More

Netflix teston shërbimin  e përzgjedhjes së rastësishme të filmave (Foto)

20/04/2019

Kompania e popullarizuar për transmetim, Netflix është duke e testuar shërbimin për përzgjedhjen e rastësishme, të filmave apo serialeve të popullarizuar, për t’i dhënë shikuesve ... Read More

Publikohen emrat e propozuar për anëtarë të KPMSHC-së

06/04/2019

Janë publikuar emrat për anëtar të Këshillit të Pavarur Mbikëqyrës për Shërbimin Civil të Kosovës. Vlerësimin e ka bërë Komisioni për Administratë Shtetërore dhe kompania ... Read More

Apple prezanton shërbimin për filma TV+ të ngjashëm me Netflix (Foto)

26/03/2019

Më në fund, Apple e ka shpallur hapur betejën ndaj Netflix, me shërbimin e ri për shfaqjen e filmave TV+. Ashtu siç edhe pritej, krijuesi ... Read More

Apple sjell shërbimin e shfaqjes së filmave, muajin e ardhshëm

15/02/2019

Më në fund, Apple do të zbulojë shërbimin e tyre të transmetimit të videos në një ngjarje muajin e ardhshëm, sipas raportit të fundit. Rivali ... Read More

Tim Cook: Apple do të sjell shërbime të reja këtë vit

09/01/2019

Një thashetheme vitin e kaluar sugjeroi që Apple do të fillojë shërbimin e vet të videove. Në mënyrë të ngjashme me mënyrën se si Apple ... Read More

I dyshuari për vrasjen e vëllezërve Bytyqi, Goran Radosavleviq: Nuk më intereson vendimi që ma ndalon hyrjen në SHBA

19/12/2018

Goran Radosavleviq, ish-komandant i Xhandarmërisë serbe, deklaroi për Shërbimin e Ballkanit të Radios Evropa e Lirë se “nuk i intereson as nuk ndikohet” nga vendimi ... Read More

Gjykata dënon me 200 euro kërcënuesin e gazetarit

11/12/2018

Gjykata Themelore e Prishtinës e ka dënuar zyrtarin e prokurimit në Shërbimin Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Zenel Kuqi me 200 euro gjobë, pasi ... Read More

Osmani: Qeveria Haradinaj e ka shndërruar shërbimin e jashtëm në shërbim të partive në pushtet

24/10/2018

Emërimet e ambasadorëve nga ana e Qeverisë Haradinaj nuk po bëhen në bazë të Ligjit për Shërbimin e Jashtëm, duke tejkaluar kështu kufizimin që së ... Read More

Ahmeti: Autobusët e rinj nuk mund të tërhiqen nga qarkullimi për fitim të kompanive private

16/10/2018

Prishtina ka nevojë për transport publik prandaj le të mendohet për shërbimin ndaj qytetarëve dhe autobusët e rinj nuk mund të tërhiqen nga qarkullimi për ... Read More

Infermieri që s’do Gjermaninë – 19 vjeçari prej 2 vitesh vullnetar në spital

23/09/2018

Çdo mëngjes Selmani vesh bluzën e bardhë dhe nis shërbimin mjekësor pranë Spitalin të Bulqizës. 19-vjeçari nuk e ka përfunduar ende gjimnazin por kjo nuk ... Read More