Tag: Shërbimit

Parashikimi i motit të Shqipërisë

27/05/2019

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët ... Read More

Vdes një i burgosur në QKUK

09/05/2019

Sipas Shërbimit Korrektues të Kosovës, një i burgosur në burgun e Dubravës ka vdekur sot. Shërbimi Korrektues i Kosovës, njofton opinionin publik se me datë ... Read More

Dita botërore e zjarrfiksëve

04/05/2019

Katër Maji, është ditë e shënuar e shërbimit të zjarrfiksëve, ku shtetet organizojnë aktivitete të ndryshme solemne në shenjë të respektit për punën dhe sakrificat ... Read More

Nehat Thaçi: Kosova ka burgjet më të mira në rajon

28/04/2019

Burgjet në Kosovë po vlerësohen si më të mira në rajon. Kështu thotë Drejtori i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Nehat Thaçi. Ai shprehet i bindur ... Read More

Bashkëpunim mes Kosovës dhe Shqipërisë për burgjet

13/04/2019

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Nehat Thaçi, së bashku me stafin e shërbimit, vizitoi Drejtorinë e Burgjeve të Republikës së Shqipërisë, ku ... Read More

Lajm i keq për fansat e Netflix

07/04/2019

Netflix njoftoi së fundmi se do të fillojë të rrisë çmimet për abonimet e shërbimit. Të ardhurat shtesë, tha kompania, do të lejojnë Netflix për ... Read More

QKUK largon nga puna punëtoren e arrestuar për marrje ryshfeti

02/04/2019

Drejtoria e Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës ka njoftuar se ka larguar nga puna punëtoren e arrestuar sot nga Policia, pasi e njëjta ishte ... Read More

Arrestohet punëtorja e QKUK-së, kapet në flagrancë duke marr 400 euro ryshfet

02/04/2019

Policia e Kosovës ka arrestuar sot një punëtore të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, pasi e njëjta është kapur në flagrancë duke marr 400 ... Read More

Moti që do të mbretërojë sot në Shqipëri

17/03/2019

Moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin e vendit. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, era do të jetë nga kuadrati i ... Read More

Ndikimi rus në Shqipëri, dyshime për një skenar të ngjashëm me Velesin

12/03/2019

Televizioni Top Channel të hënën ka dhënë disa detaje nga ajo çfarë raportoi kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Helidon Bendo, në Komisionin parlamentar të Sigurisë ... Read More

Sot mot me shi në Shqipëri

12/03/2019

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak parashikohet reshje shiu që në orët e para të 24 orëshit në Shqipëri. Reshjet me intensitet deri të lartë priten në ... Read More

Arrestohen 6 inspektorë policie në Durrës për ryshfet

03/03/2019

Gjashtë inspektorë të policisë kufitare në Durrës janë arrestuar nga forcat e Shërbimit të Brendshëm nën akuzën e korrupsionit. Në kuadër të operacionit të koduar ... Read More