Tag: shfaqën

Si të hiqni strijat njëherë e mirë vetëm me qumësht!

19/06/2019

Strijat, një problem i zakonshëm i lëkurës shfaqen në pjesë të ndryshme të trupit. Ato lidhen me ndryshimet hormonale, mungesën e vlerave ushqyese dhe sasinë ... Read More

A janë të rrezikshme lythat në organet gjenitale gjatë shtatzënisë?

12/06/2019

Lythat gjenitale janë puçrra të lëkurës të madhësisë dhe formave të ndryshme, por të cilat shfaqen për shkak të infeksionit me virusin HPV, të ashtuquajtur ... Read More

Pas përdorimit të këtij ilaçi shtëpiak, më asnjëherë nuk do të ndjeni dhimbje të nyejve, shpinës apo eshtrave

23/05/2019

Qëndrimi i gabuar ulur është arsyeja kryesore se përse shfaqen dhimbjet në shpinë, këmbë dhe nyej, sipas shkencëtarëve. Nëse vuani nga dhimbja e vazhdueshme në ... Read More

Soda e bukës – përbërësi magjik që jua largon pikat e zeza në hundë

18/04/2019

Pikat e zeza janë një lloj i gungave të vogla të cilat shfaqen kur poret e lëkurës bllokohen dhe mbushen me vaj dhe qeliza të ... Read More

Mel B kritikon performancën e Gagës e Copperit në Oscar

26/02/2019

Bradley Cooper dhe Lady Gaga u shfaqën në Oscar dhe kënaqën botën me performancën emocionale të këngës “Shallow”. Megjithëse morën shumë lëvdata, kishte edhe ata ... Read More

Facebook hedhë poshtë pretendimet se News Feed iu sjellë postime nga vetëm 26 llogari

07/02/2019

Prej se është lansuar News Feed, ka pasur pretendime se aty shfaqen postime nga një numër i ngushtë i llogarive me të cilat jeni lidhur. ... Read More

Fox TV edhe në dy vjetët e ardhshme do të shfaq episode të reja të “The Simpsons”

07/02/2019

Simpsons do shfaqen në ekranet televizive. Aventurat e Homerit, Merges, Bartit, Lisas, Maggies dhe banorët e tjerë të Springfield, do t’i shohim edhe në dy ... Read More

A ka dhe a duhet të ketë në Kosovë detektivë privatë?

03/02/2019

Me një kërkim të thjeshtë në internet për detektivë privatë në Kosovë, shfaqen disa shpallje për shërbime të tilla. Por, në shpallje nuk një ka ... Read More

Çka i shkakton dhimbjet e kokës në mëngjes?

01/02/2019

Dhimbjet e kokës që shfaqen në mëngjes mund të kenë shkaktarë të ndryshëm. Këto dhimbje mund t’i përjetoni pas një nate me gjumë të dobët, ... Read More

Është i bindur se ka filmuar në malet e Utah, “Këmbëmadhin” – publikon pamjet për të bindur të tjerët (Video)

31/01/2019

Në internet shpesh shfaqen video të ndryshme me të cilat pretendohet se tregojnë disa krijesa mistike, kurse kësaj radhe amerikani Austin Craig është i bindur ... Read More

Nora Istrefi, Soni Malaj dhe Lori Hoxha shfaqen me veshjen e njëjtë, zbulohet edhe kosto e dukjes së tyre

11/01/2019

Shpesh shohim yjet e estradës që shfaqen me veshje të njëjtë. Kësaj radhe megjithatë ka ndodhur që tri personazhe të njohura publike të kenë veshjen ... Read More

Sinjale misterioze arrijnë në Tokë

10/01/2019

Shpërthimet e shpejta të radios ose FRB shfaqen përkohësisht dhe rastësisht, duke i bërë ato jo vetëm të vështira për t’u gjetur, por edhe për ... Read More