Tag: shfaqin

Reuters: Covid-19 po dëmton shëndetin mendor të gazetarëve

24/07/2020

Një numër i konsiderueshëm i gazetarëve që raportojnë për COVID-19 , po shfa.qin shenja ankthi dhe depresioni, sipas një studimi mbi gjendjen ak tuale të ... Read More

Ndryshimet e thjeshta në stilin e jetesës që mund ta parandalojnë kancerin e gjirit

18/12/2019

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vërejtur se 30% e personave, që shfaqin simptoma të kancerit të gjirit, është për shkak të mungesës së aktivitetit ... Read More

Çfarë thonë sytë tuaj për shëndetin? Nga kolesterina deri tek sëmundjet e mëlçisë

02/10/2019

Doktorët kanë shpjeguar për faktin se si sytë kanë tendencë  të shfaqin simptoma, të cilat tregojnë shumë për shëndetin tuaj, shkruan Dailymail, transmeton Gazeta Express.Ndryshime ... Read More

Pesë shenjat paralajmëruese të goditjes në tru që nuk duhet t’i injoroni

11/06/2019

Shumë sëmundje shfaqin shenja paralajmëruese, ashtu si shumë të tjera na gjejnë të papërgatitur dhe mund të rezultojnë fatale nëse askush nuk na jep ndihmën ... Read More

Pesë shenjat paralajmëruese të goditjes në tru që nuk duhet t’i injoroni kurrë

11/06/2019

Shumë sëmundje shfaqin shenja paralajmëruese, ashtu si shumë të tjera na gjejnë të papërgatitur dhe mund të rezultojnë fatale nëse askush nuk na jep ndihmën ... Read More

Raporti i ri ‘konfirmon’ se iPhone-ët e 2019 do të vijë me kamerë të trefishtë

15/03/2019

Pasi telefonat Android këto ditë kanë filluar të shfaqin kamera të trefishta ose më shumë, kjo i bën kamerat e dyfishta të iPhone të duken ... Read More

Shqipëria e Kosova e duan qendërmbrojtësin Albert Vallçin

13/03/2019

Shqiptarët gjithnjë e më shumë po shfaqin talentin e tyre në klubet evropiane të futbollit. Një prej tyre është edhe Albert Vallçi, i cili luan ... Read More

Shkenca: 15 përfitimet që jua sjell leximi i përditshëm

29/01/2019

A e dini se fëmijëve të cilëve prindërit u lexojnë libra disa herë në javë shfaqin aftësi shumë më të mira të shkrim-leximit pas katër ... Read More

Për të shmangur pagesën në vende tjera, qindra mijëra shoferë në Bangkok parkojnë veturat pak centimetra larg njëra-tjetrës në një parking pa pagesë (Video)

24/01/2019

Pamjet e publikuara më poshtë shfaqin parkingun më të pazakontë në botë, ku qindra mijëra vetura janë të parkuara vetëm pak centimetra larg njëra tjetrës ... Read More

Tri të katërtat e njerëzve me grip nuk shfaqin simptoma

23/01/2019

Tri të katërtat e të rriturve me gripin sezonal dhe pandemik nuk shfaqin asnjë simptomë, thonë shkencëtarët në Britani. Autori kryesor, dr. Andrew Hayward, nga ... Read More