Tag: Shirat

Boll u lyet me kos kur digjeni, këto janë produktet e kuzhinës që janë ilaç i kësaj vere

27/06/2019

Në qoftë se deri pak javë më parë ankoheshit nga dimri i stërzgjatur, shirat e bezdisshëm të prillit dhe majit e temperaturat e ulëta, tani ... Read More

Mjaft u lyet me kos, këto janë metodat natyrale për të kuruar djegien nga dielli

27/06/2019

Në qoftë se deri pak javë më parë ankoheshit nga dimri i stërzgjatur, shirat e bezdisshëm të prillit dhe majit e temperaturat e ulëta, tani ... Read More

Metodat natyrale për të kuruar djegien nga dielli në kushte shtëpie

10/06/2019

Në qoftë se deri pak javë më parë ankoheshit nga dimri i stërzgjatur, shirat e bezdisshëm të prillit dhe majit e temperaturat e ulëta, ky ... Read More

Moti me shi dhe borë

27/11/2018

Moti në Shqipëri vazhdon të jetë i paqëndrueshëm ku vranësirat dhe shirat mbeten në të gjithë Shqipërinë, më të dukshme në zonat veriperëndimore dhe pjesërisht ... Read More

Shirat e rrëmbyeshëm bënë që lumi në të dalë nga shtrati në Washington, salmonët notonin para syve të shoferëve (Video)

06/11/2018

Shirat e rrëmbyeshëm në Washington kanë bërë që rrugët të shndërrohen në “lumenj”, ku peshqit e llojit salmon të notojnë para syve të shumë shoferëve ... Read More

Natyra detyroi “ishullin e vdekjes” të zbulojë sekretet – Një milion të vdekur

06/05/2018

Shirat dhe zbaticat kanë lënë gjurmë në ishullin Hart. Terreni, pak kilometra nga Manhatani ka shërbyer për 150 vite si një gropë e përbashkët për ... Read More