Tag: shitjes

Samsung shënon rritje në shitje

08/10/2019

Shifrat pozitive të shitjes së telefonit “Samsung Galaxy 10” i kanë ngjallur shpresat për kufizimin e krizës së gjigantit teknologjik në Korenë Jugore. Kjo kompani ... Read More

GoPro 8 shihet për herë të parë, sjell ‘modulin e mediave’

13/09/2019

Një nga pikat e forta të shitjes së GoPro është se është i vogël. Kjo do të thotë që marrja me vete në lëvizje është ... Read More

Xiaomi shfaq mbushësin 100W që ngarkon baterinë 4,000 mAh në vetëm 17 minuta

27/03/2019

Madhësia e baterisë është bërë një pikë e fortë e shitjes për telefonët këto ditë, por sikur mund të prisni, bateritë më të mëdha do ... Read More

FFK thotë se shitja e biletave Kosovë-Danimarkë po ecë me ritëm të mirë, ndërsa të hënën fillon shitja e biletave për ndeshjen ndaj Bullgarisë

09/03/2019

Procesi i shitjes së biletave për ndeshjen miqësore Kosovë-Danimarkë, e cila zhvillohet më 21 mars, po ecën pa pengesa dhe me ritëm mjaft të mirë ... Read More

Ja si duket sheshi i Tetovës pas ikjes së shitësve të luleve

08/03/2019

8 Mars 2019 / 21:15 Biznesi i shitjes së luleve në ditën ndërkombëtare të gruas gjithmonë shënon përfitime të mëdha. Mirëpo shitësit e pandërgjegjshëm të ... Read More

Diploma shitet për 100 euro, “pedagogët” e ofrojnë “online” për “dembelët”

18/02/2019

Biznesi fitimprurës i shitjes së temave të diplomës “online” vijon edhe pas revoltës studentore për përmirësimin e cilësisë së arsimit në Shqipëri. Në mungesë të ... Read More