Tag: shitur

Milani kërkon shërbimet e Moussa Djenepos

31/01/2019

Milani thuhet se është në bisedime për të shitur Alen Halilovicib te Standard Liege dhe mund të nënshkruajë me Moussa Djenepon. Sipas Sport Mediaset, kalimi ... Read More

Thohir thuhet se i ka shitur aksionet e tij te Interi, pritet vetëm zyrtarizimi

13/01/2019

Erick Thohir njoftohet se është duke shitur 30 për qind të aksioneve të Interit në një kompani nga Hong Kong për 150 milion euro dhe ... Read More

Dortmundi do ta transferojë Hazardin si zëvendësues të Pulisicit

11/01/2019

Borussia Dortmund ka shitur sulmuesin e talentuar amerikan Christian Pulisic te Chelsea. Ylli amerikan do t’i bashkohet klubit londinez në verë për një shumë prej ... Read More

iPhone XR, telefoni më i shitur i sivjetëm i Apple

29/11/2018

Me njoftimin e Apple se nuk do të ndajnë më detaje se sa iPhone janë shitur, kjo ka bërë që shumë njerëz të kenë kurreshjte ... Read More

Një pikturë shitet për një shumë rekorde – hiq më pak se 92 milionë dollarë

14/11/2018

Një pikturë e artistit të njohur të SHBA-së, Edward Hopper, është shitur në ankand në Nju Jork për gati 92 milionë dollarë. Sipas mediave të ... Read More

Shitet për 500 mijë euro një shishe verë, e prodhuar në vitin 1945 (Foto)

14/10/2018

Gjatë një ankandi në New York të Shteteve të Bashkuara, është shitur me një çmim marramendës një shishe verë e prodhuar më 1945 nga Romanee-Conti ... Read More

Shtëpia luksoze në vlerë 30 milionë dollarë që Lady Gaga po bëhet gati ta blejë në New York

13/10/2018

Ajo ka shitur 27 milionë albume, fitoi gjashtë çmime ‘Grammy’, ka thyer disa rekorde të ‘Guinness’, ka fituar një ‘Golden Globe’ dhe ka arritur të ... Read More

Shishja e Uiskit e prodhuar në vitin 1926, shitet për 1.1 milion dollarë (Foto)

04/10/2018

Shishja më e shtrenjtë në botë me Uiski, është shitur në ankand për 1.1 dollarë. Bëhet fjalë për Macallan Valerio Adami e vitit 1926 që ... Read More

Këpucët më të shtrenjta në botë shiten për 13 milionë funte, dhe janë të mbuluara me 236 gurë të diamantit (Foto/Video)

27/09/2018

Një palë këpucë që besohet të jenë më të shtrenjtat në botë, janë duke u shitur edhe atë për 13 milionë funte. Këpucët e femrave ... Read More

Shitet për 45 mijë euro incizimi i parë i David Bowiet

12/09/2018

Një demo-incizim i David Bowiet që është realizuar kur ai ishte 16-vjeçar është shitur në një ankand në Britani të Madhe për 40.000 funte (45.000 ... Read More

Roma dhe Barcelona përsëri pas të njëjtit objektiv, Giallorosët afër t’ia rrëmbejnë De Jongun katalunasve

07/09/2018

Gjiganti italian Roma ka shitur disa nga yjet kryesorë gjatë afatit kalimtar të verës. Radja Nainggolan, Kevin Strootman dhe Alisson Becker ishin largimet e mëdha ... Read More

Italiani prostituon te shqiptarët të dashurën 16 vjeçare, për të paguar drogën

30/08/2018

Një adoleshente italiane ka shitur trupin e saj për të kënaqur dëshirat e të dashurit dhe shokut të këtij të fundit për kokainë. Shërbimet seksuale ... Read More