Tag: Shkak

Rikthehen ethet e Ligës së Kampionëve, sot zhvillohet dy përballje të forta për dy vende në çerekfinale

07/08/2020

Pas një pauze më të gjatë se pesë muajsh si shkak i coronavirusit do të rikthehen ethet e Ligës së Kampionëve. Disa ndeshje të Ligës ... Read More

Shuhen dyshimet/ Stresi pajtohet me Keisin dhe poston foton e ëmbël

15/07/2020

Stresi dhe Keisi janë një nga çiftet më të përfolur të momentit për shkak të marrëdhënies së tyre më ndarje dhe bashkime. Dyshja është bërë ... Read More

Si të përdorni lëngun e hithrës për problemet me kyçet

11/07/2020

Dhimbjet e kyçeve vijnë për shkak të sëmundjeve dhe problemeve të ndryshme shëndetësore, duke i lënë pacientët në agoni dhe vuajtje. Këto dhimbje trajtohen me ... Read More

Kate e William, vizitë e papritur në spital

06/07/2020

Pas angazhimeve dhe videokonferencave online për shkak të pandemisë së Covid-19, Kate dhe William kthehen në terren.Me rastin e 72-vjetorit të përvjetorit të Qëndrës kombëtare ... Read More

Aktori i njohur humb jetën nga COVID-19

06/07/2020

Aktori i njohur kanadez Nick Cordero 41 vjeç ka humbur jetën për shkak të komplikimeve nga koronavirusi. Cordero vdiq të dielën në spitalin Cedars-Sinai pasi ... Read More

Ky është 7-vjecari kosovar i cili botoi një libër gjatë pandemisë

28/06/2020

Tash e sa kohë fëmijët kanë mbajtë mësimin online për shkak të pandemisë. Përveç për të vegjëlit, kjo periudhë ka qenë shumë e vështirë edhe ... Read More

Libër që zbulon sekretet e Pallatit Mbretëror në Angli: Princ Harry i verbuar nga seksi, nën pushtetin e Meghan

27/06/2020

Kurora angleze sërish me skandale dhe sërish për shkak të Harry dhe Meghan. Edhe pse Duka dhe dukesh e Sussex janë transferuar jashtë shtetit në ... Read More

Mësoni të thoni atë që mendoni, heshtja të vret pak nga pak

20/06/2020

Sa njerëz nuk e shprehin mendimin e tyre për shkak të frikës nga gjykimi i të tjerëve? Shumë, shumë. Aq shumë sa mund të formonin ... Read More

Klodiana Shala single për shkak të tradhtive, tregon si reagoi kur i zbuloi: Unë vdes që i dashuri im të…

11/06/2020

Atletja Klodiana Shala ka rrëfyer se është single, për shkak se ish-të dashurit e kanë tradhtuar. Ajo e ftuar në emisionin “Ftesë në 5”  tregoi se ... Read More

Basketboll, FSHB merr vendimin për kampionatin: Edicioni 2019-2020 do të mbyllet në parket

03/06/2020

Pas një pauze 3-mujore për shkak të pandemisë, basketbolli shqiptar bëhet gati për të rifilluar sezonin. Me hapjen e palestrave nga Ministria e Shëndetësisë, u ... Read More

Këto shenja tregojnë se zorra e trashë nuk është mirë

02/06/2020

Për shkak të stilit tonë të jetesës sedentare, është bërë shumë e zakonshme që të mos ndihemi rehat me barkun ndonjëherë. Por ka simptoma që ... Read More

ZYRTARE/ Ministria e Shëndetësisë vendos përfundimisht, ja data për rifillimin e kampionatit shqiptar

29/05/2020

Tashmë është zyrtare, kampionati shqiptar i futbollit, i cili u ndërpre për shkak të pandemisë do të rinisë më 3 qershor, datë kjo e miratuar ... Read More