Tag: Shkak

MPB me padi penale kundër 42-vjeçarit nga Kumanova

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T15:04:18+02:00 SPB-Kumanovë ka ngritur padi penale kundër personit R.M. (42) nga Kumanova për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale “prodhim i paautorizuar ... Read More

“Monstra”, Naser Raufi nuk është më avokat i Agim Ismailoviq

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T11:02:07+02:00 Për shkak të mungesës së gjykatësit Ognen Stavrev, i cili prej disa ditësh gjendet në udhëtim zyrtarë jashtë shtetit, anulohet seanca e sotme ... Read More

Anulohet gjykimi për rastin “Talir”, seanca e radhës më 16 maj

16/04/2019

Alsat 2019-04-16T12:28:45+02:00 Për shkak të mungesës së Igor Janushev dhe Naum Stoillkovski, të cilët janë përfaqësues të autorizuar të VMRO-DPMNE-së, gjykimi për lëndën “Talir” të ... Read More

Padi penale për prodhim dhe shitje të drogës kundër 36-vjeçarit nga Shtipi

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T17:46:07+02:00 SPB-Ohër ka ngritur padi penale kundër personit V.H. (36) nga Shtipi për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale “prodhim i paautorizuar ... Read More

MPB me padi penale kundër 23-vjeçarit nga Kumanova

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T16:54:31+02:00 SPB-Kumanovë ka ngritur padi penale kundër personit S.M. (23) nga Kumanova për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale “prodhim i paautorizuar ... Read More

Kodra e Diellit në mes të prillit mbulohet nga bora (foto)

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T10:10:41+02:00 Shtresa e dëborës në Kodrën e Diellit ka arritur deri në 10 cm. Për shkak të uljes së temperaturave gjatë natës reshjet e ... Read More

Partitë pajtohen se duhet të bëhen reforma zgjedhore

12/04/2019

Për shkak të parregullsive, të cilat që i kanë përcjellë proceset zgjedhore në Kosovës, partitë politike që kanë ulëse në Kuvendin e Kosovës, kanë nënshkruar ... Read More

Pas suspendimit nga BIK-u, hoxha Drilon Gashi tregon se çfarë ndodhi!

09/04/2019

Hoxhë Drilon Gashi, që është suspenduar nga Bashkësia Islame për shkak të disa pikëpamjeve të tij ka treguar se si e sheh ai shaminë dhe ... Read More

Vulin kërkoi demarkacionin e kufirit me Kosovën, në Serbi kërkojnë shkarkimin dhe arrestimin e tij

07/04/2019

Për shkak të deklaratave për demarkacionin e kufirit me Kosovën, Sindikata e Ushtrisë së Serbisë  ka parashtruar sot padi penale kundër ministrit serb të Mbrojtjes, ... Read More

Pupovci: Problemet e koalicionit PAN po reflektohen në mos kompensim të orëve të humbura (Video)

06/04/2019

Kompensimi i orëve të humbura ka mbetur çështje e lënë peng. E gjithë kjo për shkak të mosmarrëveshjes mes Sindikatës së Bashkuar të Arsimit (SBASHK) ... Read More

Incident diplomatik në Tiranë, delegacioni serb nuk pranon të ulet në tryezë me homologët nga Kosova

05/04/2019

Shtyhet Konferenca mbi Klimën në Ballkanin Perëndimor, për shkak të një incidenti mes delegacionit serb dhe atij kosovar. Konferenca është shtyrë për shkak se delegacioni ... Read More

Shkaku i taksës, Serbia pritet ta padisë Kosovën në Gjykatën e Arbitrazhit

04/04/2019

Beogradi po e shqyrton mundësinë e ankesës në Gjykatën e Arbitrazhit për shkak të taksës së vendosur për mallrat serbe nga ana e Prishtinës. Në ... Read More