Tag: shkaktari

Shenjat e para të kancerit në lukth

25/06/2020

Tumoret në lukth janë shkaktari i dytë më i shpeshtë i kancerit në botë. 85 për qind e tyre janë adenokarcionme të lukthit, ndërkaq 15 ... Read More

Shenjat që tregojnë se duhet të ndaloni pirjen e qumështit

20/12/2019

Nga kocka të thyera dhe të butë, produktet e qumështit mund të jenë shkaktari i problemeve të shëndetit.Dhe ju madje as nuk keni menduar që ... Read More

5 ushqimet që është mirë të konsumoni për problemet me tiroiden

31/10/2019

Problemet e tiroides kërkojnë mjaft kujdes dhe gjithnjë trajtimin e duhur. Shkaktari kryesor i mosfunksionimit të tiroides është çekuilibri hormonal.Disa nga simptomat të problemeve me ... Read More

80 për qind e sulmeve në zemër mund të shmangen me këto pesë gjëra

29/10/2019

Sulmet e zemrës janë kërcënuese për jetën dhe, në fakt, janë shkaktari numër një i vdekjeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.Organizata Botërore e Shëndetësisë ... Read More

Mos konsumimi i bulmetit dhe mbipesha janë shkaktues të kancerit

24/05/2019

Një studim ka zbuluar se një dietë jo optimale mund të jetë shkaktari i 5.2% të të gjitha rasteve të reja me kancer në SHBA ... Read More

Tetë arsyet se përse shkaktohet sulmi në tru

19/04/2019

Sulmi në tru është shkaktari i pestë i vdekjeve në SHBA, ku 800,000 njerëz pësojnë sulm të tillë çdo vit, gjë e cila i bie ... Read More

Një veturë përfshihet nga flaka në autostradën Kumanovë-Shkup

09/03/2019

Nuk ka persona të lënduar. Policia në vendngjarje por mungojnë zjarrfikësit. Nuk dihet shkaktari zjarrit. Vetura është e tipit mercedes pronë e personit M.E. nga ... Read More