Tag: shkaktoi

Prishja e Teatrit/ Reagon Ermonela Jaho: Kur njerëzit luftojnë me njëri-tjetrin, e vërteta është viktimë

18/05/2020

Sopranoja me famë botërore, Ermonela Jaho iu është bashkua reagimeve të shumta që shkaktoi shembja e Teatrit Kombëtar, ku artistët, përfaqësues të shoqërisë civile dhe ... Read More

Vajza që ndërron lëkurën çdo javë, realizon ëndrrën e jetës

21/09/2019

Jeyza Gary, vajza me çrregullimin e rrallë që i shkaktoi rënien e lëkurës çdo 12 ditë është shfaqur në kopertinën e “Vogue Italia”.“Kam lindur me ... Read More

Richarlison shpjegon festimin e njëjtë me Messin, por që e katandisi keq

29/08/2019

17:41 | 08/29/2019 Richarlison shkaktoi një trazirë në rrjetet sociale të mërkurën në mbrëmje duke evokuar kujtimet për festimin e mbajtjes së fanellas si Lionel ... Read More

Personat që u përfshinë në aksidentin e Gjilanit rrëfejnë momentet e tmerrit (Video)

08/03/2019

Prokuroria në Gjilan ka kërkuar paraburgim për shoferin e kamionit i cili shkaktoi aksidentin e djeshëm në Gjilan që la të vdekur Qerim Çoçajn e ... Read More

Publikohen pamjet e momentit të çarjes së digës në Brazil që mori jetën e 300 personave

02/02/2019

Pamjet e momentit të tmerrshëm të çarjes së digës në jug të Brazilit që shkaktoi 300 të vdekur e të zhdukur, kanë nisur të qarkullojnë ... Read More

PSG i hakmerret Guingampit për eliminim në kupë, fitore prej nëntë golash

19/01/2019

Ditë më Guingamp ia shkaktoi humbjen e parë Paris Saint Germainit në sezonin 2018/19 duke e eliminuar nga Kupa e Francës. PSG i është hakmerr ... Read More

Norvegjezët përdorin një litar për të pastruar borën nga çatia e tyre, shkaktojnë një “mini-ortek” (Video)

09/01/2019

Një dyshe norvegjeze shkaktoi një “mini-ortek” pasi përdorën një litar për të larguar një grumbull të dendur borë mbi hambarin e tyre. Siç thuhet, përcjell ... Read More

Menaxheri i Babastars, Dekorim Sahiti, reagon pas deklaratës së Cozman

06/01/2019

Ditë më parë bujë shkaktoi një deklaratë e reperit Cozman bërë në rrjetet sociale. Hip hop ylli i Babastars duket se ka pakënaqësi të madhe ... Read More

Ohër, Ambientalistët: Shkarkimi i ujit të liqenit të digjitalizohet

09/04/2018

9 April 2018 / 14:29 Pas motit të ligë që javën e kaluar shkaktoi dëme në bregun e Ohrit dhe Strugës, gjendja ngadalë po normalizohet. ... Read More