Tag: shkaktojnë

Teprica e këtij elementi jetik çon në sulm në zemër dhe tru

06/11/2019

Hulumtimi i ri nga studiuesit japonezë tregon se injeksionet e hekurit mund të shkaktojnë një ngushtim pothuajse të menjëhershëm të enëve të gjakutNdërsa niveli i ... Read More

A keni lëkurë të yndyrshme në regjionin e hundës dhe ballit? Provoni këta përbërës shtëpiakë

17/10/2019

Disa nga faktorët kryesorë, që e shkaktojnë yndyrën e tepërt në fytyrë është sebumi, pluhuri dhe produktet kozmetike. Femrat, të cilat përballen me këtë problem ... Read More

Studimi: Rrjetet sociale shkaktojnë probleme mendore tek adoleshentët, më të prekura femrat

25/08/2019

Një studim për adoleshentët ka nxjerrë në përfundim se rrjetet sociale shkaktojnë probleme mendore dhe më shumë të prekura janë femratRrjetet sociale shkaktojnë depresion, ankthi ... Read More

Urat më të rrezikshme botë që ngjallin frikë

23/07/2019

Por e keni menduar ndonjëherë që në botë ekzistojnë edhe ura të cilat shkaktojnë jo pak frikë tek kalimtarët për shkak të mënyrës si janë ndërtuar? ... Read More

Ushqimi i shpejtë dëmton spermën tek personat nën moshën 20 vjeçare

25/06/2019

Pica, ëmbëlsirat, patatinat dhe të tjera ushqime të procesuara me yndyrë të lartë mund të shkaktojnë dëmtime permanente në spermën e juaj. Thotë hulumtues nga ... Read More

Largo qelbazën për pak minuta: këto pije bëjnë magji në trupin tuaj

12/06/2019

Akumulimi i mukozës dhe gëlbazës, përveçse janë shumë të bezdisshëm, mund të shkaktojnë probleme serioze shëndetësore për ata që vuajnë për një kohë të gjatë.Me ... Read More

Maska ideale kundër rrudhave, njollave dhe puçrrave të lëkurës

01/06/2019

Ka shumë faktorë që mund të shkaktojnë probleme të tilla si puçrra fytyre, njolla lëkure dhe rrudha. Stresi i përditshëm, ushqimi i dobët, mungesa e ... Read More

Si merren vitaminat shtesë  

17/05/2019

Mjetet ndihmëse shëruese dhe shtojcat e ushqimit mund të shkaktojnë probleme me tretjen Hekuri më së miri është të merret në stomak të thatë, ndërkaq ... Read More

Dritat LED të veturave dhe ato në shtëpi mund t’u shkaktojnë probleme të pakthyeshme syve

16/05/2019

Dritat LED mund të shkaktojnë dëme të përhershme në retinë dhe t’i çrregullojnë ritmet natyrale të gjumit, kanë paralajmëruar ekspertët francezë, duke shtuar se dritat ... Read More

Muriqi: Me tifozët në “Fadil Vokrri”, mund ta mposhtim edhe Anglinë

22/03/2019

Muriqi beson se stadiumi “Fadil Vokrri”, do të jetë vendi ku “Dardanët” do t’i shkaktojnë probleme çdo kundërshtari që do të zbresë në fushë.Vedat Muriqi, ... Read More

Turbulencat në ajër? 10 gjëra që duhet të dini për një udhëtim të sigurt

07/03/2019

Ankth, ndonjëherë edhe terror. Por çfarë shkaktojnë këto tmerre të bezdisshme, të shkurtra dhe për dikë të pafundme? Gjithçka që duhet të dini, që të ... Read More

Nevoja për preparate

05/03/2019

11 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Mënyra e jetesës dhe ngjarjet e ndryshme shkaktojnë ndryshime në organizëm. Preparatet që po ua rekomandojmë, mund ... Read More