Tag: shkëlqyer

Rreth 5 mijë dollarë/ Fustanin “Dolce & Gabbana” të Marinës e kemi parë vetëm në Hollywood

17/02/2020

Marina Vjollca ka shkëlqyer mbrëmjen e së shtunës në ‘Klanifornia’, ku ka zgjedhur një fustan të kuq. Një fustan të tillë e kemi parë vetëm ... Read More

Tri gjëra të cilat patjetër duhet t’i bëjë secila femër pas moshës 40-vjeçare

19/01/2020

Si ia kanë arritur që të jenë shtatholla, fytyrë të tendosur dhe të shkëlqyer, lëvizjet energjike? Mirëpo kur femra kalon të dyzetat, metabolizmi ngadalësohet, më ... Read More

8 mënyra për të mbajtur minjt larg shtëpisë pa përdorimin e helmeve apo kurtheve

05/08/2019

Këto kafshë përfaqësojnë një shembull të shkëlqyer të “mysafirëve të paftuar shtëpiak”. Ata mund të dëmtojnë rrobat, telat apo muret.Por, pjesa më e keqe për ... Read More

Kafe për flokë të shëndetshme

03/06/2019

Kafeja është një burim i shkëlqyer ushqyesish dhe antioksidantësh të cilët i bëjnë mirë jo vetëm lëkurës por edhe flokëve.Kafeja mund të përdoret si eksfoliant, ... Read More

Eliminoni njollat dhe puçrrat me uthull molle

11/05/2019

Ka shumë përdorime në kulinari, por mund të shërbejë edhe si një produkt i shkëlqyer bukurie, për shembull për të larë fytyrën. Në vitet e ... Read More

Kërkohet nga shumë skuadra evropiane, Ziyech flet për të ardhmen e tij

20/04/2019

Ylli i Ajax Amstedam, Hakim Ziyech, ka shkëlqyer me paraqitjet e tij me skuadrën holandeze. Mesfushori nga Maroku pati paraqitje të mira edhe në garat ... Read More

Studentët e Juridikut shkëlqejnë në garën për të drejtën ndërkombëtare (Video)

18/04/2019

Një grup studentësh të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, kanë shkëlqyer në një garë me 380 universitetet më të mira të botës. Lista e top ... Read More

Lenjani: I lumtur që jam futur në historinë e futbollit zvicerian

07/04/2019

Ermir Lenjani është duke shkëlqyer në Zvicër me Sionin. Ermir Lenjani e ka gjetur sërish golin në Superligën e Zvicrës, të shtatin në 24 paraqitje, ... Read More

Parabolë e “Panenka”, spanjolli çmend shokët e skuadrës me golat e tij në debutim

30/03/2019

Alejandro Pozuelo ka shkëlqyer në fitoren prej 4-0 të Torontos ndaj New York City, ai shënoi dy gola dhe dhuroi edhe një asist.Toronto ka marrë ... Read More

Kështu shkëlqeu reja e Shkurte Fejzës në kanagjegjin e vajzës së Shyhrete Behlulit

30/03/2019

Gresa BehluliShkurte FejzaReja e Shkurte Fejzës, Erza Dana ka shkëlqyer sot në kanagjeqin e kunatës së saj, Gresa Behlulit.Ajo ka qenë bashkë me vjehrrën duke ... Read More

Neymar: Mbappe tashmë është fenomen!

28/03/2019

Sipas Neymarit, Mbappe do të ketë karrierë përrallore. 20-vjeçari ka shkëlqyer këtë edicion me PSG-në. Ai ka shënuar 31 gola në 35 paraqitje, derisa ka ... Read More

Reja e Shkurte Fejzës, shkëlqen në “konagjeqin” e kunatës

27/03/2019

Reja e Shkurte Fejzës, Erza Dana ka shkëlqyer sot në konagjeqin e kunatës së saj, Gresa BehlulitAjo ka qenë bashkë me vjehrrën duke pritur mysafirët ... Read More