Tag: shkëmbimin

Youtube ndalon komentet në videot për fëmijë (Foto)

01/03/2019

Në përpjekje që të mbrojë sa më shumë fëmijët dhe familjet, Youtube kërkon të ndalojë shkëmbimin e komenteve nga shfrytëzuesit nën 18-vjeçarë. Shumë brende ndaluan ... Read More

Instagram sjell tiparin e audio-mesazheve në Direct

11/12/2018

Instagram është një platformë e njohur gjerësisht për shkëmbimin e fotografive, megjithëse kompania ka bërë disa ndryshime në Instagram Direct ku duket se po përpiqen ... Read More

Gazeta franceze “Le Monde”, paraqet hartën e re të Kosovës nëse ndodh shkëmbim territoresh me Serbinë

23/09/2018

Gazeta franceze “LeMonde” ka botuar dy tekste për shkëmbimin e mundshëm të territorit midis Beogradit dhe Prishtinës, si dhe hartën e Kosovës me interpretimin e ... Read More

​Thaçi: Në asnjë rrethanë nuk do të diskutohet për Ujmanin dhe veriun

05/09/2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha sot se ideja për shkëmbimin e territoreve apo siç po e quan ai “korrigjim të kufijve”, është e vetmja ... Read More

Juve planifikon shkëmbimin e Sandros me Marcelon në janar

04/09/2018

Juventusi është duke menduar për shkëmbimin e Alex Sandros me Marcelon e Real Madridit në afatin e janarit. Bianconerët e kanë kërkuar mbrojtësin e majtë ... Read More

Gjermania kundër shkëmbimit të territoreve  

31/08/2018

Gjermania e refuzon shkëmbimin e territoreve si zgjidhje për konfliktin prej dekadash mes Serbisë dhe Kosovës. “Ne besojmë, që kjo mund të hapë shumë plagë ... Read More

Hahn: Çfarëdo marrëveshje Kosovë-Serbi s’duhet të rrezikojë stabilitetin e rajonit

27/08/2018

Komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn nuk ka dashur të komentojë idetë për shkëmbimin ose korrigjimin e kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se çdo ... Read More

Leonardo në Spanjë që ta mbyll marrëveshjen Castillejo-Bacca me Villarrealin

15/08/2018

Milani dhe Villarreali janë duke punuar që të arrijnë një marrëveshje për shkëmbimin e lojtarëve Samuel Castillejo dhe Carlos Bacca. Kolumbiani ishte në huazim sezonin ... Read More

Shqiptarët e veriut kundër shkëmbimit të territoreve, serbët nuk deklarohen

13/08/2018

Qytetarët që jetojnë në pjesën veriore të Kosovës, kundërshtojnë në çdo formë shkëmbimin e mundshëm të territoreve me Serbinë. Ata theksojnë se resurset më të ... Read More

Thaçi: Shqipëria nuk do të jetë kundër që Lugina t’i bashkohet Kosovës

07/08/2018

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se bashkimi me Preshevën nuk ka lidhje me ndarjen apo shkëmbimin e territoreve. Thaçi në një intervistë për ... Read More

Analistët e shohin si të pamundur ndarjen ose shkëmbimin e territoreve (Video)

31/07/2018

Njohës të çështjeve politike vlerësojnë se shkëmbimin apo ndarjen e territorit të Kosovës me Serbinë nuk e përkrah  as faktori ndërkombëtar. Ndërsa thonë se krejt ... Read More

Daci: Gabim historik nëse falet territor

30/07/2018

Kryetari i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Nexhat Daci, ka folur për shkëmbimin e territoreve, opsion ky i cili raportohet i mundshëm në ... Read More