Tag: shkojnë

Ushqimet që duhet të konsumohen gjatë ditëve të nxehta

20/07/2019

Mungesa e apetitit, shumë pak gjumë, ndjenja të plogështisë – shpeshherë temperaturat e larta nuk na shkojnë përshtati. Por, duhet që t’i marrim masat paraprake ... Read More

Ditë përvëluese, disa këshilla për të përballuar të nxehtin

07/07/2019

Kur vera ka arritur kulmin me temperatura ekstreme që shkojnë mbi 38 gradë celsius duhet patur kujdes nga rreziqet që vijnë. Për këtë Instituti i ... Read More

Si përballohet vapa gjatë shtatzanisë

06/07/2019

Ekspertët këshillojnë që gratë shatëzëna askund të mos shkojnë pa një shishe me ujë në të cilën më parë kanë shtrydhur pak limon dhe kanë ... Read More

Pas TikTok, kompania ka në plan një smartfon

28/05/2019

Kompania pas TikTok, ByteDance, ka ambicie të cilat shkojnë përtej aplikacioneve të komunikimit dhe atyre të muzikës. Sipas Financial Times kompania po punon në një ... Read More

Hamiti: Punët nuk janë mirë, Kosovës i duhet një Qeveri e re

27/05/2019

Ish-ambasadori i Kosovës në Londër, Muhamet Hamiti, ka thënë se punët në Kosovë nuk po shkojnë mirë dhe se kjo po ndodhë për shkak të ... Read More

Vetëm dy vetë në protestën kundër festimit të Ditës së Evropës

09/05/2019

“Njerëzit shkojnë në hapësirë, unë nuk mund të shkoj në Paris” dhe “Lejomëni të vizitojë shokët e mi të Erasmus+”, ishin pankartat që dy të ... Read More

Zërat për Dybala –Man Utd intensifikohen – A po largohet argjentinasi nga Torino?

06/05/2019

18:20 | 6 Maj 2019 18:20 | 6 Maj 2019 Zërat për kalimin e Paulo Dybalas tek Manchester United po shkojnë duke u rritur, duke ... Read More

Kështu duket renditja për Këpucën e Artë të Evropës

26/04/2019

Lionel Messi dhe Kylian Mbappe janë yjet që do t’i shkojnë deri në fund garës për Këpucën e Artë. Me Cristiano Ronaldon që ka mbetur ... Read More

Si e shikoni veten

22/04/2019

Disa njerëz gjithsesi mund ta “zbukurojnë” veten. Të tjerët, megjithatë, shkojnë në skajshmërinë tjetër dhe vlerësojnë veten më keq se që e vlerëson rrethi i ... Read More

Pediatri paralajmëron: Cilët viruse janë aktualisht te vogëlushët

13/04/2019

Virusi i stomakut shfaqet kryesisht te fëmijët nga dy deri në pesë vjeç, pra te ata të cilët shkojnë në kopshte, sepse viruset barten lehtë ... Read More

Haradinaj: Kosova është Evropë, por na mungon lëvizja e lirë

13/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk dëshiron që të rinjtë e Kosovës të shkojnë në Gjermani e Austri për një jetë më ... Read More

Xhaferi i kundërpërgjigjet Deskoskës

29/03/2019

Përplasjet mes kryeparlamentarit Talat Xhaferi dhe ministres së Drejtësisë, Renata Deskoska sa po shkojnë e po thellohen. Pasi Deskoska akuzoi Xhaferin se me moscaktimin e ... Read More