Tag: shkolla

Ministri Bytyqi: Do të shtohen patrullat policore në shkolla

07/05/2019

Deri në përfundim të këtij viti shkollor do të shtohen patrullat policore në shkolla. Vendimi është marrë sot nga Ministri i Arsimit, Shyqyri Bytyqi në ... Read More

MASHT-i ndan sërish mjete për shkollën në Busavatë të Kamenicës, kompania kontraktuese nuk i mbaroi punimet në kohë (Video)

03/05/2019

Shkolla e fshatit Busavatë të Komunës së Kamenicës, ka dy vite që ka filluar punimet ndërsa së fundi kompanisë kontraktuese i ka skaduar afati i ... Read More

Vaksinimi i nxënësve në terren do të fillojë të hënën

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T10:16:30+02:00 Vaksinimi i nxënësve nëpër shkolla nuk do filloje sot por të hënën, mëson Alsat. Pavarësisht vendimit te djeshëm nga ana e Ministrisë së ... Read More

‘Shkollat e Shekullit 21’ organizojnë garën kombëtare të kodimit

25/03/2019

Qeveria e Mbretërisë së bashkuar vazhdon investimin në Kosovë për 694 shkolla dhe y2894 mësimdhënës përmes programit Shkollat e Shekullit 21. Dje janë mbajtur garat ... Read More

Strugë, vidhen 7 ditarë nga Shkolla e Mesme “Ibrahim Temo”

28/02/2019

28 Shkurt 2019 / 18:06 Shtatë ditarë janë vjedhur nga Shkolla e Mesme “Ibrahim Temo” në Strugë. Bëhet fjalë për gjashtë ditarë nga paralelet shqipe ... Read More

Deputetja e VV-së, Kollçaku: Të fillojë edukata seksuale në shkolla (Video)

11/02/2019

Deputetja e Vetëvendosjes, Fatmire Kollçaku, ka thënë se në shkolla duhet të futet lënda e edukimit seksual, në mënyrë që të evitohen raste si ai ... Read More

Nis gjykimi me 489 dëshmitarë, 100 faqe aktakuzë dhe për 1 milion euro të shpëlara

04/02/2019

Mbi 100 faqe aktakuzë e 489 dëshmitarë të propozuar, fillon gjykimi për mashtrim nga shkolla profesionale DBBS, në Prizren. Prokuroria Speciale në aktakuzën voluminoze, në ... Read More

Skandali në Tetovë, drejtoresha largoi Arjetën për të pranuar të tjerë

27/01/2019

27 Janar 2019 / 15:39 Skandali me përjashtimin e profesoreshës Arieta Veliu nga shkolla e mesme ekonomike në Tetovë thellohet edhe më shumë. Pas publikimit ... Read More

Reshjet e borës mbyllin 280 shkolla në Shqipëri

10/01/2019

Mbi 280 shkolla janë mbyllur në të gjithë Shqipërinë për shkak të përkeqësimit të motit. Meteorologët thonë se nga mesnata deri në të gdhirë të ... Read More

Bora deri në një metër mbyll 280 shkolla në Shqipëri

10/01/2019

Mbi 280 shkolla janë mbyllur në të gjithë Republikën e Shqipërisë për shkak të përkeqësimit të motit. Meteorologët thonë se, nga mesnata deri në të ... Read More

Aksion edukativ për siguri të fëmijëve në komunikacion

27/09/2018

Aktivitete dhe ngjarje edukative preventive për komunikacion do të mbahen në kuadër të aksionit “Shkolla të sigurta – nxënës të klasave të para të sigurt” të cilën ... Read More

Ulet numri i nxënësve filloristë në Strugë

30/08/2018

30 August 2018 / 15:29 Viti i ri shkollorë në disa shkolla të fshatrave të Strugës do të fillojë edhe me nga dy nxënës të ... Read More