Tag: shkrim

Kur Kosova kishte 6 traktorë dhe 16 shtëpi me rrymë

23/05/2020

Gazeta prestigjioze gjermane ‘Der Spiegel’ ka publikuar nje shkrim të vitit 1969 nga arkiva për gjendjen politike dhe ekonomike të shqiptarëve në Kosovë gjatë luftës ... Read More

‘Daily Mail’ shkruan për vrasjen e vëllait të modeles, nga jeta luksoze tek krimi si në filma

04/01/2020

Në një shkrim të gjatë, media britanike bën renditjen e fakteve kohë pas kohe, për të dalë në titullin: “A e ka bërë njërin sy ... Read More

Gazetari Nuhi Bytyqi: Gjykata Speciale më ka telefonuar, kam kërkuar ftesë me shkrim

06/05/2019

Gazetari Nuhi Bytyqi, ka njoftuar se ai nuk kam marrë asnjë ftesë zyrtare me shkrim nga Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar të ... Read More

Messi me dedikim të veçantë për Xavi Hernandezin

03/05/2019

15:50 | 3 Maj 2019 15:50 | 3 Maj 2019 Lionel Messi i ka kushtuar një shkrim të shkurtër por emocionues Xavi Hernandez, pasi ky ... Read More

Mediumi zviceran shkruan për marrëveshjen Kosovë-Serbi, “korrigjimin e kufijve”, si dhe “bashkimin e shqiptarëve”

21/03/2019

Mediumi zviceran “Neue Zürcher Zeitung” i ka kushtuar një shkrim të veçantë çështjes së një marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, “korrigjimit të kufijve”, si dhe ... Read More

RTL-i gjerman: Shqipëria, bukuria e pazbuluar e Ballkanit

13/03/2019

Televizioni gjerman RTL i ka dedikuar një shkrim në uebsajtin e saj turizmit shqiptar, të cilin e vlerëson si një bukuri të pazbuluar. Teksa vë ... Read More

Der Standard: Kryeministri shqiptar jep sinjale për “Shqipërinë e Madhe”

31/01/2019

Gazeta austriake Der Standard në një shkrim të radhës kushtuar Kosovës dhe vendeve të Ballkanit perëndimor shkruan se kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, presidenti i ... Read More

“The Guardian”: Mafia shqiptare kontrollon tregun e kokainës prej 5 miliardë funtesh, në Londër

13/01/2019

Gazeta prestigjioze britanike, “The Guardian” i ka kushtuar një shkrim të gjatë tregut të kokainës në Britani të Madhe, të cilin thotë se e dominon ... Read More

Kush ishte Sasho Mijallkov dhe pse quheshin ‘La Famiglia’

21/11/2018

Drejtori i DSK-së, Sasho Mijalkov dha dorëheqjen. Mijalkov vendimin e tij me shkrim e ka njoftuar edhe kryeministrin Nikolla Gruevski. Kjo është letra e Mijakolvit ... Read More

VMRO: Shteti fundoset, bizneset e Zaevit dhe Angjushevit po lulzojnë

22/07/2018

22 July 2018 / 10:19 Partia opozitare, VMRO-DPMNE, përmes një komunikate me shkrim ka akuzuar partin në pushtet, LSDM, dhe liderin e saj se po ... Read More

VMRO: Qeveria e paaftë e la vendi jashtë strukturave të BE-së

28/06/2018

28 June 2018 / 11:51 Përmes një kumtese me shkrim nga partia më e madhe në vend, VMRO-DPMNE, shprehen se vendi ka mbetur jashtë familjes ... Read More