Tag: shkruar

Nga “Miss Shqipëria 2020”, te pasarelat botërore, Françeska Rustemi: Ju tregoj lidhjen time me Oriola Marashin

28/07/2020

E bukura do të ndryshojë botën”, kështu ka shkruar Dostojevski. Françeska Rustemi është zgjedhur si shoqëruesja e parë e misit në kompeticionin e bukurisë “Miss ... Read More

Klod Hoxha, ministri mes pasionit dhe pushtetit: Ju rrëfej pse do të kisha pranuar të isha pjesë e qeverisë

01/05/2020

Egla Xhemali – Komedia “Një mbledhje e jashtëzakonshme në parlament” shkruar nga Ray Cooney, ka ngjitur në skenë një kast të jashtëzakonshëm aktorësh. Nën regjinë ... Read More

BBC shkruan për Arilena Arën: Nuk ka Eurovision pa baladën e saj

28/02/2020

Media prestigjoze BBC ka shkruar një artikull për këngëtarën shqiptare Arilena Ara. BBC shkruan se Eurovisioni nuk mund të ishte Eurovision pa baladën e saj. ... Read More

Pse inteligjentët e kanë më së vështiri ta gjejnë dashurinë

23/10/2019

Dr. Ali Binzair e ka shkruar “Tao of Dating” për një grup të caktuar të njerëzve – për inteligjentët! Si student në Harvard, pastaj si këshillues, ... Read More

Karota lufton këta tipa të kancerit

17/10/2019

Shpeshherë është shkruar për përfitimet e shumta shëndetësore që sjell karota. Por ajo ka veti që luftojnë edhe kancere të ndryshme.Një shumëllojshmëri e karotenoideve dietike ... Read More

Adelina thotë se ndihet krenare për Zanfinën

26/09/2019

19:59 | 09/26/2019 Adelina Ismaili ka shkruar fjalë të ëmbla për motrën. Adelina Ismaili ka ndarë me ndjekësit një fotografi në Instagram, në të cilën ... Read More

Është zbuluar përse disa njerëz nuk shtojnë peshë, edhe pse hanë kurdo që u bie në mend

24/09/2019

Të jesh i hajthëm është e shkruar në ADN-në tuaj dhe shumica e njerëzve mund të qëndrojnë të hajthëm gjatë gjithë jetës pa përpjekje dhe ... Read More

Labi emocionon me urimin e tij për babanë: Ishe shkaktari që më ktheve nga gurbeti

30/06/2019

13:06 | 06/30/2019 Labinot Tahiri i ka shkruar disa fjalë zemre për babain e tij. Deputeti dhe këngëtari i njohur, Labit Tahiri, është aktiv në ... Read More

Rama nuk dorëzohet, i shkruan letrën e gjashtë Bashës

27/05/2019

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka shkruar edhe letrën e gjashtë publike në adresë të kreut të opozitës Lulzim Basha. Rama edhe njëherë tjetër ka ... Read More

Pacolli i shkruan Mogherinit: Jemi të shqetësuar me sjelljet e Beogradit, BE-ja të ndërhyjë

27/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh edhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli i ka shkruar letër përfaqësuese së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherinit. Përmes ... Read More

Thaçi: Përpjekjet për bashkimin e Luginës me Kosovën ndaluan dorëzimin e veriut te Milan Radojçiqi

13/05/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, përmes një statusi në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar sërish për të drejtën e bashkangjitjes së Luginës së ... Read More

Jessie J tregon tatuazhin e shkruar gabim

12/05/2019

8:13 | 12 Maj 2019 08:13 | 12 Maj 2019 Jessie J e ka treguar tatuazhin të cilin e ka shkruar gabimisht. Jessie J ka ... Read More