Tag: Shkupin

Edhe sonte ndotje e lartë e ajrit, kryeson ‘REKTORATI’ me 210 pm10

06/12/2018

6 Dhjetor 2018 / 23:21 Shumë qytete në Maqedoni, përfshi këtu edhe Shkupin çdo ditë po ngulfaten nga ajri i ndotur. Gjashtë stacionet matëse nga ... Read More

Stoltenberg, Merkel dhe Kurz vizitojnë Shkupin

05/09/2018

5 September 2018 / 17:19 Përfaqësues të lartë të bashkësisë ndërkombëtare vizitojnë Shkupin, në prag të referendumit të 30 shtatorit. Sonte vjen Sekretari i Përgjithshëm ... Read More

Reshje të fuqishime shiu dhe bubullima në Shkup

13/06/2018

13 June 2018 / 15:59 Moti i lig përsëri ka kapluar sot Shkupin. Reshje të fuqishme shiu, erëra të forta dhe bubullima kanë mbërthyer kryeqytetin ... Read More

“New York Times”: “Shkupi 2014”, një marrëzi identiteti

30/03/2018

30 March 2018 / 21:26 Kjo anije piratësh mbi në lumin Vardar që përshkon Shkupin konsiderohet nga prestigjiozja amerikane “New York Times” si pjesë e ... Read More