Tag: shkurt

Galaxy X, telefoni i palosshëm i Samsung mund të lansohet poashtu më 20 shkurt

11/01/2019

Samsung ka dërguar ftesa për një ngjarje më 20 shkurt ku do të shohim serinë e Samsung Galaxy S10, por ne gjithashtu mund të shohim ... Read More

Samsung konfirmon: Galaxy S10 lansohet më 20 shkurt

10/01/2019

Samsung do të mbajë një ngjarje të madhe lansimi më 20 shkurt, kompania ka konfirmuar sot, me Unpacked 2019 e tyre që pritet të debutojë ... Read More

Zbulohen detajet e çmimeve të Galaxy S10

12/12/2018

Pajisja kryesore e këtij viti, Samsung Galaxy S9, u shfaq në MWC më 25 shkurt. Burimi që flet për Gizmodo tha se do të ketë ... Read More

Para 19 vitesh vrau kushëririn, ekstradohet nga Franca në Kosovë

21/11/2018

Policia njofton se është ekstraduar një i dyshuar i cili më 23 shkurt të vitit 1999 e kishte vrarë kushëririn e tij. Ngjarja kishte ndodhur ... Read More

Roadster i Tesla ka udhëtuar pranë planetit Mars

06/11/2018

Ju mund të mbani mend se, në shkurt, SpaceX e Elon Musk nisi për herë të parë raketën Falcon të rëndë, duke mbajtur me vete ... Read More

Teatri Shqiptar, Ademi: Punimet përfundojnë në dhjetor

31/10/2018

31 Tetor 2018 / 16:24 Ministri i Kulturës Asaf Ademi premton se në shkurt të vitit të ardhshëm do të mund të ndjekim shfaqje në ... Read More

Problemet shëndetësore të aktores Lena Dunham – pasi hoqi mitrën, largon edhe njërën vezore

27/10/2018

Aktorja e serialit “Girls”, Lena Dunham, në muajin shkurt të këtij viti e kishte bërë publik lajmin se po vuan nga probleme serioze shëndetësore. Pas ... Read More

Kërcënon Haradinaj: Nuk dua ta shoh popullin në rrugë, se atëherë do të jetë më keq (Video)

09/10/2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se hapja e kufijve që janë shpallur me 17 shkurt është shumë e rrezikshme. Haradinaj, në “Debat Plus” ... Read More

Ndërprerja e linjës Shkup-Gjevgjeli, dëmton ekonominë

03/10/2018

3 Tetor 2018 / 20:02 Nëse shteti për shkurt kohë nuk e rregullon urën hekurudhore drejtë Selanikut, dëme më të mëdha do të pësojë biznesi. ... Read More

Ndryshime të mëdha në ceremoninë e çmimeve Oscar

09/08/2018

Më 24 shkurt të vitit të ardhshëm do të mbahet ceremonia e re e ndarjes së çmimeve Oscar. Organizatorët kanë sjell edhe risi sa i ... Read More

Hoteli i shtrembëruar nga tërmeti i fuqishëm bëhet atraksioni kryesor në Tajvan (Foto/Video)

01/06/2018

Tërmeti që kishte goditur zonën turistike Hualien në Tajvan gjatë muajit shkurt të këtij viti, ua kishte marrë jetë 10 personave si dhe qindra tjerë ... Read More

Adelina Berisha më ndryshe se herëve të tjera, së shpejti me këngë live

11/05/2018

Në muajin shkurt publikoi këngën e fundit “S’ta fal”, i cili u prit mirë prej publikut dhe fansave të këngëtares. Por, duket se nuk ka ... Read More