Tag: shoqëri”

Milioneri gjerman i vetmuar kërkon 10 persona për shoqëri në “parajsën” në tokë

20/12/2019

Pas shumë viteve që jetoi atje i vetmuar, kërkon shoqëri. Reipen që pasurinë marramendëse e fitoi me shitjen e kafesë së ngrirë (ice-coffee), vetëm gjatë ... Read More

Kështu e kalon fundjavën Zaimina Vasjari

28/04/2019

Zaimina Vasjari këtë të diele po e kalon në shoqëri të personit më të rëndësishëm për të. Zaimina Vasjari përmes një postimi në InstaStory tregon ... Read More

Arilena Ara në formë të mirë, pozon nga palestra

27/04/2019

Arilena Ara fotografohet në palestër në shoqëri të një personi. Me një postim në Instagram, Arilena Ara tregon një nga mënyrat se si e kalon ... Read More

KCSF: Kuvendi miratoi Ligjin e ri për OJQ-të në përputhje me standardet ndërkombëtare

15/04/2019

Fondacioni Kosovar për Shoqëri Civile, përmes një njoftimi për media ka përshëndeturmiratimin e Ligjit të ri për OJQ-të. Në njoftimin për media thuhet se më ... Read More

Pija për lehtësim të tretjes

09/04/2019

Përveç faktit që fryrja dhe efekti i saj anësor mund të jenë të padëshirueshme kur jemi në shoqëri, ajo gjithashtu shkakton ngërçe në lukth. Përveç ... Read More

Për momentin i shpëton burgut, Rita Ora nën hetime për reklama mashtruese online

25/01/2019

Në prag të një kërcënimi me burg, një grup i britanikëve me ndikim në shoqëri, duke përfshirë Ellie Goulding, Rita Ora dhe Zoella kanë rënë ... Read More

(VIDEO) Dimitrov: Rruga për në NATO dhe BE kalon përmes marrëveshjes me Greqinë, nuk ka plan B

24/09/2018

“Mjaftueshëm jemi pjekur si shoqëri që të ballafaqohemi me realitetin – rruga drejt BE-së dhe NATO-s është përmes marrëveshjes me Greqinë. Gjithë liderët duke filluar ... Read More

8 Marsi, protesta në Shkup për barazinë gjinore

08/03/2018

8 March 2018 / 16:02 “Stop politikës së burrave”, “S’dua lule, dua vendin tim në shoqëri”, këto ishin disa nga mbishkrimet e pankartave me të ... Read More