Tag: shoqëria

Halimi: Kosova ka nevojë për një Qeveri të re

20/05/2019

Analisti politik, Fisnik Halimi ka thënë se shoqëria kosovare njeh shumë pak raste kur gabimeve si rasti i deputetes Flora Brovina iu janë dhënë përgjigje ... Read More

Dy gjërat që çdo person i mëson nga beqaria

15/05/2019

Të gjithë kemi pasur presion nga shoqëria për të menduar se beqaria është gjë e keqe. Nëse jeni beqare, mendimi i përgjithshëm është se ka ... Read More

Krasniqi reagon ndaj deklaratave për punësimet e të afërmve dhe militantëve partiakë në Ekipin Negociator

03/04/2019

Pas kritikave të ardhura nga opozita dhe nga shoqëria civile, se në Ekipin Negociator për krijimin e Platformës Shtetërore të Kosovës për dialogun me Serbinë, ... Read More

E dinë si t’ju bëjnë për vete: Në këtë shenjë horoskopi lindin mashtruesit më të mëdhenj

14/03/2019

Këta kameleonë shoqërorë do t’ju bindin që pikërisht janë ata shoqëria juaj e përsosur Fjala është për Ujorët, transmeton Telegrafi. Personat e lindur në këtë ... Read More

Ndërrimi i drejtorëve në Komunën e Prishtinës, po konsiderohet eksperiment i keq

10/03/2019

14 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Ndërrimi i drejtorëve në Komunën e Prishtinës nga partitë opozitare dhe shoqëria civile po konsiderohet si plotësim ... Read More

Shoqëria civile proteston në Prishtinë: Drejtësi për Florijetën dhe Linditën

06/03/2019

Shoqëria civile ka ftuar qytetarët në një protestë në ora 12:00 para Gjykatës Themelore të Prishtinës për të kundërshtuar vendimin e këtij institucioni ndaj personit ... Read More

Në Orllan dhurohet gjak për të nderuar heronjtë e kombit

31/01/2019

Shoqëria civile nga Komuna e Podujevës, në bashkëpunim me komunitetin e banorëve të Orllanit, për nder të 31 janarit, ditës së rënies së heronjve të ... Read More

Protesta për shkarkimin e Lumezit (Foto)

05/09/2018

Qytetarët dhe shoqëria civile për drejtësi, për barazi para ligjit dhe për siguri civile e politike po mbajnë protestën e radhës në Prishtinë me moto ... Read More

Protestohet për shkarkimin e Lumezit

05/09/2018

Qytetarët dhe shoqëria civile për drejtësi, për barazi para ligjit dhe për siguri civile e politike mbajnë protestën e radhës në Prishtinë me moto ‘Shkarkim ... Read More

Kërkohet që vettingu të përcillet nga Zyra e BE-së dhe ambasadat në Kosovë

03/09/2018

Shoqëria civile dhe iniciativa “Protestoj” do t’ia mësyjnë serish nesër sheshit në qendër të Prishtinës për të protestuar me kërkesat për shkarkimin e kryeprokurorit të ... Read More

Në Kosovë mungon transparenca për dokumentet publike

01/09/2018

Kosova thuhet se ka infrastrukturë të mirë ligjore për qasjen tek dokumentet publike, por shoqëria civile dhe gazetarët thonë se janë përballur shpesh me mos ... Read More

Tri shprehi të çifteve të cilat shoqëria nuk i do

29/08/2018

Ekzistojnë disa çifte, të cilat bëjnë që shoqëria në të cilën gjenden të ndihet keq. Ndoshta edhe ju pikërisht jeni çift i tillë? Shikoni me ... Read More