Tag: shoqërinë

Arsyeja e çuditshme pse duhet të kërkosh në restorant një filxhan me ujë të nxehtë

17/06/2020

Të shkosh në një restorant për drekë me shoqërinë ose me familjen është një zgjedhje e zakonshme e fundjavës që të gjithë e duan. Me ... Read More

U ka rënë yndyrë ose pika vaji në rroba? Ja mënyra më e lehtë për t’i hequr, pa shpenzuar para

03/01/2020

Të gjithëve na ka ndodhur të paktën një herë që, gjatë një darke me familjen ose me shoqërinë, të kemi bërë pis veshjen tonë të ... Read More

Shkrimtari dhe dramaturgu serb: Nëse Vuçiq e nënshkruan njohjen e Kosovës, serbët për pesë ditë do ta pranojnë

12/05/2019

Shkrimtari dhe dramaturgu i njohur serb, Filip David, ka thënë se konfuzioni i krijuar në shoqërinë serbe është pasojë e presionit shkaku i Kosovës, duke ... Read More

Era Istrefi po flirton me këngëtarin e njohur britanik?

21/04/2019

Era Istrefi dhe këngëtari i njohur britanik janë duke u parë shpesh nën shoqërinë e njëri-tjetrit. Kanë dalë zëra se mes këngëtares shqiptare, Era Istrefi ... Read More

Kërkohet bashkëpunim më të madh ndërmjet Qeverisë e Shoqërisë Civile

04/04/2019

Është bërë lansimi i Strategjisë Qeveritare për bashkëpunim me shoqërinë civile 2019-2023, strategji e cila synon që të rris pjesëmarrjen e shoqërisë civile në politikë-bërje. ... Read More

Piers Morgan: Kylie Jenner nuk është një miliardere e vetë-prodhuar, ajo përfiton falë videos pornografike të motrës së saj

06/03/2019

“Çfarë reflektimi tragjik në shoqërinë tonë të cekët sociale?” – kështu e nis shkrimin e tij gazetari i famshëm anglez Piers Morgan, i cili i ... Read More

Bie numri i aborteve në Kosovë

24/02/2019

Fenomeni i aborteve vazhdon të jetë një nga shqetësimet kryesore për shoqërinë tonë. Vetëm në dy muajt e parë të vitit janë kryer 19 aborte, ... Read More

Çelaj: Fuqizimi i bashkëpunimit me shoqërinë civile i domosdoshëm për procesin integrues

20/02/2019

Në punëtorinë “Dialogu me shoqërinë civile në procesin e Integrimit Evropian”, në kuadër të projektit të bashkëpunimit të GIZ-MIE me OSHC (Organizatat e Shoqërisë Civile), ... Read More

Për të fjetur mirë, femrat zgjedhin qenin si partner!

02/01/2019

Ato që kanë shoqërinë e një qeni, gjatë natës kanë tendencë të shkojnë më herët në shtrat, të flenë më mirë dhe të zgjohen herët ... Read More

Arrestimi i Gruevskit, Dujovski: Policia duhet ta kryej punën e saj

13/11/2018

13 Nëntor 2018 / 11:56 Do të ishte shumë dëshpëruese për shoqërinë tonë nëqoftëse pas ikjes së Gruesvkit fshihet ndonjë marrëveshje politike, shprehet profesori universitar ... Read More

MPJ e Bullgarisë: Elita politikë të gjejë mënyre për t’i tejkaluar problemet

01/10/2018

1 Tetor 2018 / 11:50 Besojmë se demokracia ka rrënje në shoqërinë e Republikës së Maqedonisë. Referendumi është akti më i lartë demokratik, me shprehjen ... Read More