Tag: shpallur

Publikohet orari i deshjeve për Superkupën e Kosovës në basketboll.

19/10/2020

FBK shpall orarin e ndeshjeve për Superkupën e Kosovës. Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka shpallur orarin e ndeshjeve në kuadër të Superkupës së ... Read More

FOTO/ Robin Krasniqi shpallet kampion bote, por shikoni reagimin e ish-partneres së tij

11/10/2020

Robin Krasniqi është shpallur kampion bote në versionin WBA, në kategorinë gjysmë të rëndë dhe në versionin IBO. Ai u bë kampion bote pasi në ... Read More

Pësoi atak kardiak gjatë seksit, kompania shpallet fajtore për vdekjen e punonjësit

20/09/2019

Foto ilustrim Një kompani franceze është shpallur përgjegjëse për vdekjen e një punonjësi i cili pësoi atak kardiak ndërsa po kryente marrëdhënie seksuale me një të huaj ... Read More

15 muaj burg për tentim vrasje

17/05/2019

Gjykata Themelore në Pejë ka shpallur fajtor D.M për tentim vrasjen që ka ndodhur më 11 shtator 2018 në Pejë. Sipas njoftimit për media, D.M ... Read More

Tentoi ta vras ish të dashurën, dënohet me 6 vjet burg

17/05/2019

Gjykata Themelore në Pejë ka shpallë aktgjykim dënues ndaj të pandehurit V.H, të cilin e ka shpallur fajtor dhe e ka gjykuar me dënim me ... Read More

Lirohet nga akuza arsimtarja nga Gjakova që dyshohej se rrahu nxënësit me rrip

17/05/2019

Gjykata Themelore në Gjakovë, ka shpallur aktgjykim lirues ndaj të pandehurës L.D, e cila në bazë të aktakuzës së Prokurorisë Themelore të Gjakovës, akuzohet se ... Read More

Gjykata Themelore dënon një të akuzuar me shtatë vite burg për vjedhje

16/05/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti i Përgjithshëm – Divizioni Penal, ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit F.A. për veprat penale “vjedhje e rëndë”. Sipas njoftimit ... Read More

Shqipëri, arrestohet i kërkuari nga Interpoli

16/05/2019

Policia në Shqipëri ka arrestuar një 44 vjeçar në Kurbin, pasi ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për veprat penale “Vjedhje në ... Read More

Dita e Ndërkombëtare e Familjes – në dy vitet e fundit në Kosovë ulen kurorëzimet ndërsa rriten divorcet, por fillim ndryshe në 2019

15/05/2019

Dita ndërkombëtare e familjes e cila është shpallur me 15 maj nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, ka për qëllim të rrisë ndërgjegjësimin ... Read More

Babai qe goditi djalin me predhë në Ferizaj dënohet me 8 muaj burg

13/05/2019

Gjykata Themelore në Ferizaj përmes një komunikate për media njofton se ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të pandehurit R.M, i cili sipas aktakuzës së Prokurorisë ... Read More

ZYRTARE: Shpallet ‘Lojtari i Vitit’ në Premierligë

12/05/2019

13:39 | 12 Maj 2019 13:39 | 12 Maj 2019 Virgil van Dijk është shpallur lojtari më i mirë i sezonit 2018/2019 në Premierligë. Mbrojtësi ... Read More

LDK në Gjilan shpall zgjedhjet e brendshme

10/05/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës- Dega në Gjilan ka shpallur zyrtarisht zgjedhjet e brendshme. Kryetari Lutfi Haziri  ka falënderuar strukturat e partisë për mbështetjen e fuqishme ... Read More