Tag: shpejtë

Slack vlerësohet me 23 miliardë dollarë

23/06/2019

Slack, platforma me rritjen e shpejtë të komunikimit për ekipet e punës, shikoi aksionet të rriten me 50% në ditën e parë të tregtimit publik ... Read More

Ushqimi i shpejtë mund të shkaktojë demencë

15/06/2019

Sipas një studimi, përdorimi i shpeshtë i ushqimit të shpejtë mund të shkaktojë demencë me pasoja të pakthyeshme. Në këtë hulumtim u zbulua se një ... Read More

Pijeni para se të flini gjumë dhe zhdukeni dhjamin brenda një nate!

12/06/2019

Në këtë artikull, ne do të ju paraqesim një dietë “emergjence”. Ky plan është tepër i shpejtë dhe shumë efikas. Njerëzit, të cilët kanë një ... Read More

Moto Z4 mundëson shfrytëzimin e rrjetit G5 me çmim më të lirë (Foto)

31/05/2019

Shumë shpejtë do të lansohet një telefon, që mundëson shfrytëzimin e 5G pa shpenzuar shumë. Pajisja Moto Z4, që u prezantua para disa ditësh nga ... Read More

Probleme me lemzën, ja si ta largoni

23/05/2019

Lemza mund të paraqitet si reaksion në ngrënie të shpejtë, konsumim të lëngjeve të ftohta dhe ushqimeve djegëse, mirëpo mund të paraqitet edhe si pasojë ... Read More

Si mund ta largosh lemzën?

23/05/2019

Lemza mund të paraqitet si reaksion në ngrënie të shpejtë, konsumim të lëngjeve të ftohta dhe ushqimeve djegëse, mirëpo mund të paraqitet edhe si pasojë ... Read More

Kontingjenti i Forcës së Sigurisë pjesë e ushtrimit “Shqiponja 19’’

20/05/2019

Kontingjenti i FSK-së i përbërë prej 37 pjesëtarëve nga Batalioni i Dytë i Reagimit të Shpejtë u dislokua dje për në Republikën e Shqipërisë, për ... Read More

Si ta reduktoni fryrjen në stomak

11/05/2019

Përtypja e pamjaftueshme, gëlltitja e shpejtë, por edhe bisedimi gjatë ushqimit janë shkaqet kryesore të mbledhjes së ajrit në stomak Fryrja e stomakut nuk është ... Read More

Lovren jep detaje për lëndimin e Salah, a luan ndaj Barcelonës?

06/05/2019

9:37 | 6 Maj 2019 09:37 | 6 Maj 2019 Dejan Lovren i siguroi tifozëve se Mohamed Salah do të rikuperohej shpejtë nga një dëmtim ... Read More

Johnny Depp po martohet me valltaren ruse?

25/04/2019

Kanë dalë zëra se Johnny Depp dhe valltarja ruse shumë shpejtë do ta kurorëzojnë dashurinë e tyre me martesë. Valltarja ruse duket se po ndihet ... Read More

Shënohet goli më i shpejtë në histori të Premierligës

23/04/2019

Ndeshja mes Watford dhe Southamptonit ka dhuruar golin më të shpejtë në histori të Premierligës. Sulmuesi Shane Long, ka arritur të hyjë në librat e ... Read More

Fero paralajmëron projektin e ri, ‘Fol edhe ni her’ shumë shpejtë në Youtube

23/04/2019

Fero paralajmëron projektin e ri, ‘Fol edhe ni her’ shumë shpejtë në Youtube Fero e ka paralajmëruar projektin e ri muzikor. Fero vazhdon të jet ... Read More