Tag: shpërblehet

Haradinaj për suksesin e Lipës në “Grammy Awards”: Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

11/02/2019

Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në ngjarjen kryesore muzikore botërore. Mbrëmë është mbajtur ceremonia ... Read More

Shpërblehet mundi dhe angazhimi, Modric fiton një bonus prej 800 mijë eurove

07/12/2018

Angazhimi dhe sukseset e arritura kanë bërë që të shpërblehet mesfushori kroat, Luka Modric. Mesfushori gjatë kësaj jave fitoi çmimin më prestigjioz në rrafshin personal ... Read More

Dua Lipa nominohet për këngën më të mirë nga BBC

14/10/2018

Dua Lipa vazhdon që të shpërblehet për sukseset e saj. Bukuroshja nga Prishtina i befasoi të gjithë me hitin “One Kiss” me Calvin Harris. Ishte ... Read More

Han: BE duhet ta shpërblejë Maqedoninë

26/06/2018

26 June 2018 / 8:59 Maqedonia duhet të shpërblehet prej BE-së për progresin dhe për marrëveshjen me Greqinë me të cilën i jepet fund kontestit ... Read More

George Clooney do të nderohet me çmimin më të lartë të filmit amerikan

31/05/2018

George Clooney do të shpërblehet edhe me një çmim për arritje në karrierën artistike. Aktori do të nderohet me çmimin më të lartë të filmit ... Read More