Tag: shpesh

Nora Istrefi, Soni Malaj dhe Lori Hoxha shfaqen me veshjen e njëjtë, zbulohet edhe kosto e dukjes së tyre

11/01/2019

Shpesh shohim yjet e estradës që shfaqen me veshje të njëjtë. Kësaj radhe megjithatë ka ndodhur që tri personazhe të njohura publike të kenë veshjen ... Read More

Bayern Munich vazhdon t’i blejë më të mirët nga klubet e tjera gjermane – Ballack, Neuer, Lewa e tani Pavard, 20 vite histori blerjesh

11/01/2019

Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund, Stuttgart, janë klubet e mëdha të Bundesligës, por shpesh e kanë ndjerë forcën e plotë të muskujve të Bayern Munchen, që ... Read More

Pa antibiotikë: Zgjidhni infeksionet urinare me ndihmën e këtyre këshillave

10/01/2019

Jashtëzakonisht shpesh te femrat, mirëpo edhe te personat e moshuar dhe bebet, infeksionet urinare duhet shëruar që në fillim, ndërkaq me ilaçe natyrale kurrë nuk ... Read More

Rita Ora paralajmëron bashkëpunim me gjigantin e këpucëve “Giuseppe Zanotti”

09/01/2019

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka treguar shpesh herë se përveç muzikës, është shumë e dhënë edhe pas modës. Ajo është ... Read More

Sa shpesh duhet të pastrojmë gurëzit e dhëmbëve?

07/01/2019

Sa shpesh duhet të pastrojmë gurëzit është çështje shumë individuale. Rekomandimi është që të shkoni te stomatologu në çdo gjashtë muaj, transmeton Telegrafi. Te disa ... Read More

Gjashtëmbëdhjetë yjet e famshëm që definitivsht “thyen” plakjen, duke u dukur gjithnjë të rinj

05/01/2019

Shpesh dëgjojmë se detoksi, yoga dhe meditimi janë metodat e reja të pavdekësisë. Por disa shkencëtarë janë të habitur për sekretin e rinisë së përjetshme ... Read More

Nga brusha e dhëmbëve e deri tek gjilpëra, gjësendet më të çuditshme që mjekët nxorën nga fyti i kosovarëve

04/01/2019

Shpesh na ndodh që duke ngrënë të na mbesë diçka në fyt, situata të tilla më shpesh ju ndodhin fëmijëve dhe të moshuarve. Në vitin ... Read More

Mjekët: Vaksinimi i fëmijëve i patjetërsueshëm

03/01/2019

3 Janar 2019 / 15:56 Epidemia e fruthit është sëmundje serioze që shpesh herë neglizhohet nga prindërit duke lënë fëmijët e tyre të pa-vaksinuar. Siç ... Read More

Shqipëri 2018, viti i protestave

31/12/2018

Një seri protestash, shpesh dhe të dhunshme, lanë shenjë gjatë vitit 2018. Ajo më e fundit e studentëve, u pasua nga një ndryshim radikal i ... Read More

Gjeti portofolin me para, prostituta shqiptare e dorëzoi në polici – lajmi merr dhenë në mediat italiane

20/12/2018

Ato shpesh paragjykohen për shkak të jetës që bëjnë, teksa nata i gjen në rrugë në kërkim të klientëve me dëshirë, ose prej shfrytëzimit prej ... Read More

Prostituta shqiptare edhe pse paragjykohet, mahniti italianen me gjestin e saj fisnik

19/12/2018

Ato shpesh paragjykohen për shkak të jetës që bëjnë, teksa nata i gjen në rrugë në kërkim të klientëve me dëshirë, ose prej shfrytëzimit prej ... Read More

Ushtrimi magjik tibetan: Pastroni gjëndrën tiroide me pesë veprime të thjeshta

19/12/2018

Ushtrimi mund të bëhet në pozitë ulur dhe në këmbë. Duhet bërë rregullisht dhe shpesh, sepse përmirëson gjendjen e gjëndrës tiroide. Është posaçërisht i dobishëm ... Read More