Tag: shpeshherë

Ngjyra e verdhë në vend të bardhës në sytë tuaj? Duhet të shqetësoheni…

11/07/2019

Shëndeti i syve tuaj është mjaft i rëndësishëm, por simptomat në lidhje me to shpeshherë neglizhohen.Sidoqoftë, një eksperte e syve, njëherësh mami, ka folur në ... Read More

Keni dhimbje gjoksi? Ja arsyet kryesore

27/06/2019

Dhimbjet e gjoksit janë shpeshherë të padurueshme për një shumicë nga ne. Megjithatë, burimi i shkaktimit të dhimbjes shpeshherë mbetet i panjohur tek ata që ... Read More

Pastroni mushkëritë dhe thoni lamtumirë gëlbazës me këtë ilaç të vjetër

16/05/2019

Ilaçet natyrale janë shpeshherë opsion më i mirë sesa zgjidhjet konvencionale. Mënyra më e mirë për t’i shmangur efektet anësore të ilaçeve natyrale është duke ... Read More

Pamje që tregojnë se sa shumë rrezikon një punëtor në një vend të punës, në një ndërtesë në Prishtinë (Video)

27/04/2019

Aksidentet në vendin e punës, e të cilat shpeshherë përfundojnë me fatalitet, vazhdojnë të jenë në rritje. Kjo për shkak të mos kujdesit të punëdhënësve ... Read More

Bebe Rexha shfaqet me shumë stil rrugëve të Parisit

12/04/2019

Ajo shpeshherë njihet për paraqitjet e guzimshme në qilimin e kuq. Bebe Rexha u shfaq me stil e veshur me këmishë të bardhë dhe pantallona ... Read More

Gjërat më të çmendura që mjekët gjejnë brenda pacientëve

12/04/2019

Mjekët shpeshherë gjatë operimeve gjejnë brenda trupave të pacientave gjëra të çuditshme. Profesionistët mjekësorë në bashkëpunim me mjekët kanë listuar disa nga gjërat që mjekët ... Read More

Çka është leukemia, si shkaktohet dhe llojet e saj

12/04/2019

Leukemia shpeshherë mendohet si sëmundje e fëmijëve, por faktikisht prek më shumë të rritur, ndërsa është më e zakonshme te meshkujt sesa te femrat. Faktikisht ... Read More

Zyra e presidentit, me para të shtetit, paguan fushën sportive për të luajtur Thaçi futboll

06/04/2019

Presidneti i Kosovës, Hashim Thaçi luan shpeshherë futboll me kolegët e tij të Zyrës së Presidencës. Mirëpo, për të luajtur futboll të vogël – siç ... Read More

Ja si ka ndryshuar Diellza Kolgeci ndër vite, publikon foton e 1999-ës

03/04/2019

Diellza Kolgeci është një nga modelet, e cila shpeshherë komentohet për look-un e saj. Së fundmi, Diellza është bërë paksa nostalgjike pasi ka publikuar një ... Read More

Si ta zbuloni për 5 minuta nëse iPhone-i juaj është origjinal apo fals

03/04/2019

Shpeshherë jemi në dyshime nëse iPhone-i që posedojmë mund të jetë fals. Por, këto dyshime mund të shuhen me ndjekjen e hapave të mëposhtëm. Shkoni ... Read More

Nevoja për të urinuar natën është shenjë e fshehtë e diçkaje shumë serioze

01/04/2019

Nëse “natyra shpeshherë ju thërret në mes të natës”, atëherë mund të jetë diçka më serioze sesa birra që e keni konsumuar ose fshikëza e ... Read More

Fshehtësi bukurie me vazelinë që jua kursen të hollat

31/03/2019

Shpeshherë gjërat e thjeshta janë njëkohësisht edhe më të fuqishmet. Kështu që shumica e ekspertëve theksojnë se vazelina është yndyrë e fuqishme që secila zonjë ... Read More