Tag: shpeshta

Shkencëtarët japin alarmin, ja çfarë po ndodh me ne e jashtëtokësorët

15/06/2020

Kërkimi për ‘shpërthimet e shpeshta’ e të shkurtra të dritës, që krijojnë pulse të rrepta dhe valë radioje, është duke u nxehur çdo ditë e ... Read More

Para sulmit në zemër, shfaqet ky ndryshim në lëkurë: Ajo është shenjë e cila mund t’jua shpëtojë jetën!

15/06/2020

Simptomat më të shpeshta të sul.mit në zemër janë dhembja në gjoks, frymëmarrja vështirësuar dhe ndjenja e krupës. Sul.mi në zemër shfaqet për shkak të ... Read More

Përdoreni këtë maskë kundër rrudhave dhe shenjave në fytyrë

04/06/2020

Rrudhat, njollat, aknet dhe alergjitë e ndryshme janë problemet më të shpeshta të lëkurës. Për fat të mirë ekzistojnë disa metoda natyrale, të cilat ndihmojnë ... Read More

Gerald Kola: Inflamacioni i bajameve, si të shpëtoni nga ndërhyrja kirurgjikale

17/02/2020

Voltiza Duro – Inflamacioni i bajameve është një ndër problematikat e shpeshta shëndetësore që prek kryesisht fëmijët e moshës 4 deri në 6 vjeç. Por ... Read More

Nëse gërhisni natën, pini këtë lëng para gjumit

27/12/2019

Një nga arsyet më të shpeshta pse njerëzit gërhasin në gjumë është mbipesha Pesha e tepërt jo vetëm që bezdisin partnerin kur ju gërhisni, por ... Read More

Parandalojeni rënien e flokëve me këto metoda natyrale

10/12/2019

Rënia dhe problemet me dendësinë e flokëve, janë disa probleme shumë të shpeshta, të cilat i prekin zakonisht femrat.Përtej trajtimeve mjekësore, pamja e flokëve mund ... Read More

Nëse gërhisni natën, pini këtë lëng para gjumit dhe gjithë familja do të jetë e lumtur

21/10/2019

Një nga arsyet më të shpeshta pse njerëzit gërhasin në gjumë është mbipeshaPesha e tepërt jo vetëm që bezdisin partnerin kur ju gërhisni, por nuk ... Read More

Fitoi 10 milionë dollarë në lotari, vdes në mënyrë misterioze

25/09/2019

Michael Gebru, 41 vjeç, bëri udhëtime të shpeshta midis Torontos dhe Afrikës Lindore me shpresën se do të përdorte pasurinë e tij, për të bërë ... Read More

Si ta ndaloni gjakderdhjen në hundë dhe a duhet të brengoseni për këtë problem

12/09/2019

Shkaqet më të shpeshta, për të cilat keni gjakderdhje nga hundët janë ajri i thatë dhe ngacmimi i hundës. Këto janë dy nga arsyet më ... Read More

Dremitjet e shpeshta mund të jenë shenjë e Alzheimerit

13/08/2019

Dremitjet e shpeshta gjatë ditës mund të jenë shenja paralajmëruese të hershme të sëmundjes së Alzheimerit, sipas hulumtimeve të reja.Qelizat e trurit që na ndihmojnë ... Read More

Cilat janë simptomat e sëmundjes së Parkinsonit dhe a mund të trajtohet kjo sëmundje?

18/06/2019

Sëmundja e Parkinsonit është një nga sëmundjet më të shpeshta neuro-degjenerative.Ende nuk dihet arsyeja se çfarë e shkakton këtë sëmundje, mirëpo ekspertët besojnë së ky ... Read More

Këto janë simptomat e nivelit të lartë të sheqerit në gjak

07/06/2019

Dy prej simptomave më të shpeshta të diabetit përfshijnë humbjen në peshë dhe etjen e tepërt.Një nga mënyrat si të pakësoni nivelin e sheqerit në ... Read More