Tag: shpëtoi

Ditën e tij të dasmës, mjeku shqiptar i shpëton jetën një gruaje në Itali

20/05/2019

Në ditën më të bukur të jetës së tij, ai i shpëtoi jetën dikujt tjetër. Është kjo historia e mjekut shqiptar në Itali, Sokol Berisha, ... Read More

Bielsa pagoi 200 mijë funte pasi bëri spiunazh

03/05/2019

Çështja e spiunazhit të Bielsas ishte kthyer në temë kryesore në futbollin anglez dhe nuk shpëtoi pa u ndëshkuar nga FA. Trajneri argjentinas ka bërë ... Read More

Vdes modelja e njohur, sakrifikoi jetën për qenushët e saj

30/04/2019

Modelja është gjetur e vdekur në det pasi shpëtoi qenushët e saj. Një modele si pasojë e stuhisë në Sao Paulo është gjetur e vdekur ... Read More

Forca Detare shpëton dy peshkatarë në Vlorë

21/04/2019

Anija “Mati” e Forcës Detare shqiptare shpëtoi 2 peshkatarë në det të hapur, në perëndim të gadishullit të Karaburunit. 2 peshkatarët kërkuan ndihmë dhe u ... Read More

“Danimarka e evitoi poshtërimin në Kosovë”

22/03/2019

Mediat daneze shkruajnë se barazimi i rezultatit në minutat shtesë e shpëtoi Danimarkën nga poshtërimi në duel me KosovënMediat daneze kanë mbetur të befasuara me ... Read More

Peshkatari arriti të shpëtonte nga hipopotami që e mbajti të bllokuar për dhjetë minuta (Video)

07/01/2019

Mathew Wanjiuku është me fat që ka mbetur gjallë, pasi shpëtoi nga dhëmbët e një hipopotami të uritur, që e mbajti të bllokuar për dhjetë ... Read More

Demi “ia sheh hajrin” madhësisë – bëhet i famshëm gjithandej dhe shpëton nga thertorja (Foto)

29/11/2018

Një dem gjigant jeton në Australinë Perëndimore dhe madhësia e tij jo vetëm që tërhoqi vëmendjen, por e shpëtoi atë edhe nga thertoret. Sipas mediave ... Read More

​Policia shpëton dy turistë të huaj në Theth (Video)

30/10/2018

Policia shpëtoi dy turistë të huaj në Theth, të cilët kishin mbetur të bllokuar në Bjeshkët e Kaprres. Pas 8 orë kërkimesh nga Policia dhe ... Read More

Pesë orë të bllokuar në humnerë, si u shpëtuan turistët e huaj në Theth (Video)

17/10/2018

Policia shpëtoi dy turistë të huaj në Theth, të cilët kishin ngatërruar rrugën dhe kishin mbetur të bllokuar në një humnerë. Policia ka bërë me ... Read More

Reagimi i Rudigerit tregon më së miri bukurinë e golit të Sturridges

30/09/2018

Liverpooli shpëtoi nga humbja e parë sezonale në Ligën Premier. Daniel Sturridge shënoi në minutën e 89-të një gol fantastik nga distanca për barazimin 1-1 ... Read More

Një kosovar gjen vdekjen në Shëngjin – u nxor me shenja jete nga uji, por vdiq në spital

09/08/2018

Një shtetas i Kosovës ka ndërruar jetë pasditen e kësaj të enjteje, pasi i shpëtoi fillimisht mbytjes në det, ku kishte hyrë për t’u freskuar ... Read More

Ra nga kati i 17-të i një ndërtese në Kinë, dyvjeçarja shpëtoi pa lëndime (Video)

31/07/2018

Vogëlushja e njohur vetëm si Yueyue, është quajtur ‘super vajza’ pasi shpëtoi pa u lënduar, kur ra prej katit të 17-të të ndërtesës që ndodhet ... Read More