Tag: shpëtoi

Moment prekës: Burri përdor ngrohtësinë e kafes për t’i shkrirë kotelet e ngrira

26/01/2020

Një punëtor kanadez është përshëndetur si hero pasi shpëtoi tri kotele që ishin ngrirë në tokë me një filxhan kafeje. Kendall Diwisch hasi në kafshët ... Read More

Ditën e tij të dasmës, mjeku shqiptar i shpëton jetën një gruaje në Itali

20/05/2019

Në ditën më të bukur të jetës së tij, ai i shpëtoi jetën dikujt tjetër. Është kjo historia e mjekut shqiptar në Itali, Sokol Berisha, ... Read More

Bielsa pagoi 200 mijë funte pasi bëri spiunazh

03/05/2019

Çështja e spiunazhit të Bielsas ishte kthyer në temë kryesore në futbollin anglez dhe nuk shpëtoi pa u ndëshkuar nga FA. Trajneri argjentinas ka bërë ... Read More

Vdes modelja e njohur, sakrifikoi jetën për qenushët e saj

30/04/2019

Modelja është gjetur e vdekur në det pasi shpëtoi qenushët e saj. Një modele si pasojë e stuhisë në Sao Paulo është gjetur e vdekur ... Read More

Forca Detare shpëton dy peshkatarë në Vlorë

21/04/2019

Anija “Mati” e Forcës Detare shqiptare shpëtoi 2 peshkatarë në det të hapur, në perëndim të gadishullit të Karaburunit. 2 peshkatarët kërkuan ndihmë dhe u ... Read More

“Danimarka e evitoi poshtërimin në Kosovë”

22/03/2019

Mediat daneze shkruajnë se barazimi i rezultatit në minutat shtesë e shpëtoi Danimarkën nga poshtërimi në duel me KosovënMediat daneze kanë mbetur të befasuara me ... Read More

Peshkatari arriti të shpëtonte nga hipopotami që e mbajti të bllokuar për dhjetë minuta (Video)

07/01/2019

Mathew Wanjiuku është me fat që ka mbetur gjallë, pasi shpëtoi nga dhëmbët e një hipopotami të uritur, që e mbajti të bllokuar për dhjetë ... Read More