Tag: shpreh

‘’ Kanë dalë shumë artistë që nuk dinë çfarë po bëjnë’’ Me kë vallë e ka Erik Lloshi?

12/08/2020

Këngëtari Erik Lloshi teksa ishte i ftuar në emisionin ‘ Edicioni Veror’ u shpreh se kohët e fundit kanë dalë shumë artistë, të cilët nuk ... Read More

“Turp të qahen këngëtarët për lekë”, Ermal Fejzullahu sqaron deklaratën: Arti im nuk është vetëm pazar

24/07/2020

I ftuar në emisionin ‘Ora Verore’ këngëtari Ermal Fejzullahu u shpreh se kolëgët e tij nuk duhet të ankohen se nuk kanë para, pasi në ... Read More

“Me çfarë do t’i paguajmë rrogat, leshin dhe preshin…”, Blerina Bombaj i kthehet keq Ramës

25/05/2020

Pas njoftimit të kryeministrit Edi Rama, i cili u shpreh se nga muaji tetor deri në mars të dielat do të jenë pa makina, ka ... Read More

Xhensila Pere flet për moderimin e Alesia Bamit: Më duket sikur është në kafe, nuk më duket edhe aq e denjë për aty

22/05/2020

Ish-banorja e Big Brother, Xhensila Pere e ftuar në emisionin ‘Mes Yjesh’ u shpreh se Alesia Bami, një nga prezantueset në ‘E diell’ nuk i ... Read More

 “Cekja” flet nga karantina: Jam mërzitur shumë. Me gruan grindem gjatë gjithë kohës, më është bërë si motër

24/04/2020

Cekja, siç të gjithë e njohin, u shpreh që është mërzitur së tepërmi këto kohë karantine, pasi nuk është mësuar të  qëndrojë kaq gjatë në ... Read More

Ish-banori i `Big Brother´ habit me deklaratën e tij: Vajzat e BB kanë përfunduar eskorta

04/03/2020

Ish-banori i `Big Brother´, Valer Kolnikaj i ftuar në “Shqipëria live” u shpreh se shumica e vajzave që kanë qënë në shtëpinë më të famshme ... Read More

Tha se Eli Fara nuk është e bukur, befason Arlinda Duda: Dua t’i kërkoj falje

11/02/2020

Disa vite më parë botuesja Arlinda Duda u shpreh në emisionin “Opinion” se këngëtarja Eli Fara nuk është një femër e bukur. Por së fundmi, ... Read More

Armina dhe Shkëlzeni dasmë sekrete në Itali/ Reagon për herë të parë blogerja

03/02/2020

Mbrëmjen e djeshme agjenti 00Thumb në “ThumbON” u shpreh se Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Berisha, do të martohen këtë pranverë. Sipas ... Read More

Po ju e dinit? Trejsi Sejdini konfirmon ndarjen nga i dashuri

10/01/2020

Trejsi Sejdini, e ftuar në “Glamour zone”, ish-“Miss Universe Albania”, u shpreh se çdo gjë që ka arritur në jetë, e ka arritur përmes kurajës ... Read More

Kosova U17 udhëtoi për në Holandë

08/10/2019

Para udhëtimit përzgjedhësi i Kombëtares U17, Besnik Kollari u shpreh: “Jemi plotësisht të vetëdijshëm se në këtë rreth parakualifikues para vetes kemi rivalë të fortë ... Read More

Komuna e Prishtinës diskriminon qytetarët jo rezident të Prishtinës, reagon INPO

01/05/2019

Organizata INPO shpreh shqetësimin e saj lidhur me nismën e komunës së Prishtinës për ndryshimin e tarifave shëndetësore për qytetarët jo rezident dhe kundërshton rritjen ... Read More

Kompetencat e Presidentit të Republikës

20/04/2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë shpreh unitetin shtetëror dhe përfaqëson vendin në skenën politike ndërkombëtare, ndërsa të drejtat dhe detyrat e tij i ushtron në ... Read More