Tag: shpresat

Samsung shënon rritje në shitje

08/10/2019

Shifrat pozitive të shitjes së telefonit “Samsung Galaxy 10” i kanë ngjallur shpresat për kufizimin e krizës së gjigantit teknologjik në Korenë Jugore. Kjo kompani ... Read More

Shkencëtarët japin lajmin e madh: Zbulohet ilaçi që na shpëton nga kanceri i gjirit

17/08/2019

Një grup studiuesish nga Universiteti i Baselit në Zvicër kanë ngjallur shpresat për një kurë ndaj kancerit të gjiritAta kanë treguar se kanë mundur të ... Read More

Më në fund gjendet një zgjidhje: paisja e cila rregullon temperaturën në trupin tuaj

28/07/2019

Në këto ditë të nxehta të gjithë kemi humbur shpresat se si të qëndrojmë të freskuar. Por fal teknologjisë kjo gjë do të rregullohet shumë ... Read More

Aaron Ramsey shpërthen në lot në ndeshjen e fundit me Arsenalin

05/05/2019

Shpresat e ‘Topçinjëve’ për të përfunduar në top-katërsh janë zbehur pas barazimit ndaj Brighton, por vëmendja pas ndeshjes ishte te mesfushori uellsian. Arsenali nderoi mesfushorin ... Read More

Emery flet për shpresat e Arsenal në garën për top katërshen

05/04/2019

Trajneri i Arsenal ka komentuar shpresat e skuadrës së tij për një vend në top katërshe në fund të këtij sezoni. ‘Gunners’ aktualisht pozicionohen në ... Read More

NBA: Warriors shkatërrojnë Hornets, Nuggets dështojnë ndaj Wizards

01/04/2019

Veniten shpresat e Charlotte Hornets për një vend në zonën play off në Konferencën e Lindjes në NBA. Skuadra me pronar legjendën e basketbollit amerikan, ... Read More

Rruga e vështirë drejt liberalizimit, shkak i mungesës së rezultateve të Kosovës në luftimin e korrupsionit dhe krimit të organizuar

27/02/2019

Bashkimi Evropian po vazhdon t’ua shuaj shpresat kosovarëve për lëvizje të lirë në zonën Shengen. Që nga shtatori i vitit të kaluar nuk ka kurrfarë ... Read More

Samiti në Luksemburg, s’ka datë për fillimin e negociatave

26/06/2018

26 June 2018 / 16:07 Shuhen shpresat që vendi në Samitin e Këshillit Evropian që do të mbahet të enjten dhe të premten ta marr ... Read More

Shkolla në Lagjen Bardhi, ringjallen shpresat për zgjidhje

24/03/2018

24 March 2018 / 16:02 Ringjallen shpresat për ndërtimin e shkollës fillore në lagjen Bardhi të fshatit Bllacë. Procedura për transferimin e tokës nga bujqësore ... Read More