Tag: shqetësimet

Ndiheni të stresuar? Këto vitamina ju largojnë këtë ndjesi

31/07/2019

Shqetësimet e shumta në jetën e përditshme shpesh herë na bëjnë të kalojmë stres të vazhdueshëm. Ky stres na ndikon në aktivitetet që bëjmë, në ... Read More

Qeveria “pajtohet” me kritikat e Ambasadës së SHBA-së

15/05/2019

Kritikat dhe shqetësimet e shprehura nga ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë në lidhje me emërimet e individëve të pakualifikuar në pozita të larta ... Read More

Alternativa kritikon qeverinë: Nuk po e merr seriozisht gjendjen e mjedisit

20/04/2019

Alternativa, përmes një konference për media, ka ngritur shqetësimet e saj në lidhje me gjendjen e mjedisit në Kosovë. Anëtarët e komisionit për mjedis Flutura ... Read More

Marrin fund shqetësimet e nxënësve në Mitrovicë, ata vazhdojnë mësimin normalisht

25/03/2019

Kanë marr fund shqetësimet rreth një dukurie se diçka e mistershme kishte ndodhur javë më parë në njërën prej klasave të shkollës së mesme ekonomike ... Read More

Jashari përkrah banorët e Çirezit lidhur me shqetësimet për aktivitetin e gurthyesit në këtë fshat

25/03/2019

Kryetari i komunës së Skënderajt Bekim Jashari ka dal me një deklaratë në lidhje me shqetësimet e banorëve të fshatit Çirez. Sipas njoftimit dërguar mediave, ... Read More

Bie numri i aborteve në Kosovë

24/02/2019

Fenomeni i aborteve vazhdon të jetë një nga shqetësimet kryesore për shoqërinë tonë. Vetëm në dy muajt e parë të vitit janë kryer 19 aborte, ... Read More

Ushtria e Kosovës e shqetëson edhe ambasadorin rus në OKB

17/12/2018

Ambasadori rus në OKB, Vassily Nebenzia ka thënë se ndanë siç ka thënë ai “shqetësimet serioze për gjendjen në Kosovë lidhur me situatën dhe paligjshmërinë ... Read More

Më pak blerës për festa

16/12/2018

Ashtu si në çdo fundvit, një nga shqetësimet e konsumatorëve shqiptarë është rritja e çmimeve, kryesisht e produkteve ushqimore. Ndonëse nga një vëzhgim i kryer ... Read More

Sëmundjet respiratore akute

06/12/2018

Infeksionet respiratore akute janë ndër shqetësimet më të shpeshta gjatë muajve të ftohtë të vitit për të gjitha moshat, në veçanti për fëmijët dhe të ... Read More

Pilotët në ”Air Force” pinë kafe me filxhanë shumë të shtrenjtë – 1220 dollarë copa! (Foto)

25/10/2018

Shqetësimet për filxhanë të shtrenjtë ushtarakë janë vënë në vëmendje të mediave amerikane. Kjo pasi që, disa media kanë publikuar të dhëna të cilat sipas ... Read More

Merkel e Trump flasin edhe për Ballkanin Perëndimor – nuk bëhen të ditura detajet!

27/08/2018

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, si dhe presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ndajnë shqetësimet rreth zhvillimeve në Siri, veçanërisht situatën humanitare në rajon rreth Idlibit, ka ... Read More

Vrasja e dyfishtë në Gjakovë, reagon ministri Tahiri: Ata që kanë neglizhuar detyrën, do të dalin para përgjegjësisë

08/08/2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka shprehur shqetësimet e thella rreth ngjarjes së rëndë e cila ka ndodhur dje në Gjakovë, ku viktima të një ... Read More